MojAndroid

Nie všetky vína sa rovnajú v cene, kvalite alebo popularite a preto výber toho správneho môže byť niekedy ďaleko zložitejšie, než sa na prvý pohľad môže zdať. V obchodoch alebo vinotékach nájdeme obrovský výber z rôznych druhov, odrôd, ročníkov alebo krajín pôvodu, čo môže byť pre “laikov” veľmi mätúce. Pretože mobilné zariadenia nám dnes pomáhajú takmer v každej oblasti, výnimkou nebude ani táto. Len nedávno sa v obchode Google Play objavila vynikajúca slovenská aplikácia s názvom 101CORKS, ktorá ponúka všetky potrebné informácie o vínach na jednom mieste.

101CORKS katalog vina a skener Android

Denne aktualizovaný katalóg aktuálne obsahuje viac než 5 000 slovenských, českých ale aj svetových vín, ktorých údaje schválil someliér. Každé víno obsahuje popis, základné informácie (výrobca, oblasť, odroda, cukornatosť, ročník), jednoduché alebo komplexné hodnotenie (Parkerova 100 bodová stupnica), fotografie, ako aj komentáre používateľov aplikácie a milovníkov vína. Jednotlivé vína môžete vyhľadať naskenovaním  čiarového EAN kódu výrobku alebo použitím filtrov. V niektorých prípadoch by sa však hodilo použiť klasické vyhľadávanie názvu, ktoré nám v aplikácii v malej miere chýbalo. Aplikácia 101CORKS ponúka aj menšie sociálne funkcie ako je výmena skúseností a názorov medzi používateľmi.  Po prihlásení umožňuje tvorbu zoznamov vín, či už obľúbených, neobľúbených alebo tých ktoré si chcete najbližšie kúpiť. V profile používateľa sa ukladá aj história všetkých vykonaných akcií v rámci mobilnej aplikácie, takže nebudete mať problém nájsť rovnaké víno ako napríklad v predchádzajúci deň.

101CORKS katalog vina a skener Android 1 101CORKS katalog vina a skener Android 101CORKS katalog vina a skener Android

Mobilná aplikácia 101CORKS je v súčasnej dobe v beta verzii a preto obsahuje drobné chyby, ktoré však budú v budúcnosti určite odstránené. Počas testovania nám nefungovalo prihlásenie prostredníctvom Facebooku a všimli sme si, že aplikácia nie je kompatibilná so systémom Android 4.2, ktorým disponuje napríklad náš redakčný Nexus 4. Autori pracujú aj na internetovej stránke www.101corks.com, ktorá bude ponúkať podobné možnosti ako samotná aplikácia. Po dizajnovej stránke je 101CORKS na veľmi dobrej úrovni a prostredie ako aj obsah sú výborne spracované. Ak patríte k milovníkom vína, aplikácia sa vám rozhodne stane výborným pomocníkom. Z obchodu Google Play si ju môžete stiahnuť zdarma kliknutím na náš widget nižšie.

29.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+