MojAndroid

Android zariadenia sa časom vylepšujú. Spoločnosti najčastejšie ponúkajú svojim zákazníkom smartfóny s operačnou pamäťou vo veľkosti 6 GB, 8 GB ale nájdeme aj také, ktoré ponúkajú aj viac. Minimálna veľkosť úložiska je v dnešnej dobe 64 GB, čo je ideálna veľkosť pre bežné používanie zariadenia. Ako píše portál Android Police, Google zverejnil oficiálne požiadavky pre nové smartfóny.

Ako je to s RAM v súčasnosti?

Časy kedy sme v obchodoch našli zariadenia s menšou operačnou pamäťou ako 2 GB sú už dávno preč. Google na svojom blogu zverejnil informáciu, že na to, aby mohlo zariadenie spustiť Google aplikácie pre Android 13, bude potrebovať RAM v minimálnej veľkosti 2 GB a 16 GB veľké úložisko. Toto bude platiť aj pre zariadenia Android Go, ktoré sa väčšinou zameriavajú na nižšiu veľkosť operačnej pamäte.

Pri zariadeniach Android Go boli ich používatelia zvyknutí na RAM vo veľkosti 1 GB a veľkosť úložiska 8 GB. Aj tieto zariadenia sa časom vylepšujú a už nie je nezvyčajné vidieť ich aj s väčšou RAM, najčastejšie sú to 2 GB. RAM vo veľkosti 1 GB nie je postačujúca na to, aby používatelia dokázali dostať zo zariadenia čo i len základné funkcie.

Google Pixel 6 Pro
Google Pixel 6 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

Ak sa na trhu objaví v roku 2022 smartfón s takto malou operačnou pamäťou, neodporúčame si ho zaobstarať. Napríklad zariadenie Redmi Go neposkytuje používateľom dobrú skúsenosť s takouto veľkosťou RAM. Po nainštalovaní viacerých aplikácií na bežné používanie, ako napríklad WhatsApp, začne systém poškodzovať ostatné služby na pozadí. Toto sa vám stane aj v prípade, keď budete používať Android 8.1 Oreo systém, ktorý je v zariadení predinštalovaný.

Náš tip
Disney+ len za 1,99 eur na mesiac? Akciová ponuka platí do 19. septembra
11.9.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+