MojAndroid

Nothing Phone (1) je  prvým smartfónom nedávno založenej spoločnosti, a tak je pochopiteľné, že nebude úplne dokonalým produktom. Nedokonalosť, na ktorú upozornil portál TheVerge, však patrí k tým bolestivejším. Výrobca totiž podľa portálu potvrdil, že tento zaujímavý smartfón dostane Android 13 až v prvej polovici roku 2023.

Nothing Phone (1) displej
Nothing Phone (1) | Zdroj: Tomáš Kanálik

Výrobca chce najprv novú verziu systému vyladiť pre hardvér Nothing Phone (1)

Vyhlásenie o oneskorení by mohlo sklamať záujemcov, ktorí o kúpe tohto zariadenia ešte len uvažujú. Android 13 bol vydaný minulý týždeň pre smartfóny Pixel spoločnosti Google. Samsung, OnePlus, Motorola, Sony, Xiaomi, Asus a ďalšie spoločnosti plánujú uvedenie aktualizácie neskôr v tomto roku. Podľa spoločnosti Nothing odložením aktualizácie na rok 2023 za nimi veľmi nezaostáva.

“Neustále pracujeme na zlepšení používateľského zážitku z používania Phone (1). Aby sme ho zabezpečili, tak budeme poskytovať aktualizácie operačného systému k pravidelnému stiahnutiu. Čo sa týka Androidu 13, tak ten bude spustený pre používateľov Phone (1) v prvej polovici roku 2023. Pred vydaním chceme optimalizovať aktualizáciu softvéru na hardvér Phone (1). O ďalších krokoch vás budeme určite informovať.”

Oficiálne vyhlásenie spoločnosti Nothing

Už minulý týždeň Carl Pei, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Nothing, naznačil, že Phone (1) v dohľadnej dobe neuvidí v systém Android 13. Na otázku o novej verzii systému vtedy odpovedal veľmi vyhýbavo. Jeho odpoveďou bolo konštatovanie, že produkt je viac než len špecifikácie, funkcie a verzie systému.

Vyjadrenie CE spoločnosti Nothing k aktualizácii na Android 13 | Zdroj: Theverge.com

Android 13 by mohol Nothing Phone (1) výrazne vylepšiť

Android 13 by pritom určite mohol vylepšiť inak výborné vlastnosti smartfónu Nothinhg Phone (1). Výrazne zlepšuje každodenný výkon a stabilitu zariadenia. Mnohí vlastníci Google Pixelov hlásia na sociálnych sieťach plynulejšie animácie a celkovo lepší zážitok z používania. K dispozícii sú aj nové funkcie, ako napríklad výber jazyka pre jednotlivé aplikácie, vylepšený prehrávač médií alebo  podpora technológie Bluetooth Low Energy.

Náš tip
Samsung Galaxy A04: Základný smartfón so slušnou výbavou
25.8.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+