MojAndroid

Pokiaľ vlastníte smartfón Google Pixel a doposiaľ ste si nestihli nainštalovať najnovší Android 13, zvýšte pozornosť. Niektorí majitelia hlásia, že po update sa ich mobil prestal nabíjať bezdrôtovo. S informáciou prišiel web The Verge.

Problém, ktorý sa netýka každého

Na fórach Redditu sa našlo hneď niekoľko príspevkom ohľadom znefunkčneného bezdrôtového nabíjania po aktualizácii na najnovšiu verziu operačného systému Android. Ide väčšinou o modely Google Pixel 4, 4 XL, 6 a 6 Pro. Používané bolo množstvo odlišných bezdrôtových nabíjačiek, no nezdalo sa, že by nabíjanie pomocou nich fungovalo. Medzi nimi nechýbal dokonca ani samotný Pixel Stand priamo od Google.

Google Pixel 6 Pro a Google Pixel 6a
Google Pixel 6 Pro a Google Pixel 6a | Zdroj: Tomáš Kanálik

Používatelia Pixelu 6 a 6 Pro majú však ešte väčší problém – ich zariadenie nepovoľuje návrat na predošlú verziu Androidu po aktualizácii na jeho najnovšiu verziu. Podľa hlásení jednotlivých používateľov sa zdá, že telefón nedokáže rozpoznať, že je práve položený na bezdrôtovej nabíjačke. Jeden používateľ Pixelu 4 XL dokonca hlási, že ikona batérie indikuje nabíjanie, no reálne nič také neprebieha. Niekedy teda smartfón deteguje prítomnosť nabíjačky, no samotný proces z nejakého dôvodu neprebieha.

Google Pixel 6 Pro a Google Pixel 6a
Google Pixel 6 Pro a Google Pixel 6a | Zdroj: Tomáš Kanálik

Objavilo sa viacero nápadov na opravu tohto problému. Jedným z nich je aj zakázanie aplikácie Pixel Stand. Ďalší používateľov skúsil nabootovanie do Safe Mode a v tomto režime sa jeho Pixel nabíjal správne. Ďalšia skupinka vlastníkov Pixelov hlási problémy aj s káblovým nabíjaním. Pixel 4A 5G tohto používateľa sa nabije o 10 % v priebehu jednej hodiny a počas tohto procesu je smartfón veľmi teplý. S najväčšou pravdepodobnosťou bude potrebná opravná aktualizácia od Google, na ktorú už poniektorí s problémami čakajú.

Náš tip
Android 13: Tieto smartfóny môžete aktualizovať neoficiálnou cestou

24.8.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+