Nvidia Tegra 3 vs Nový iPad A5X

22. marec 2012 12

Po predstavení nového iPad tabletu sa rozpútali polemiky, ako je na tom s výkonom, oproti tabletom s Tegra 3 procesormi. Vďaka oznámeniu, že iPad A5X má až niekoľkonásobne vyšší výkon ako Tegra 3 tablety, prichádzajú prvé testy a výsledky, ktoré však nepotvrdzujú takú jednoznačnú dominanciu Nového iPad A5X tabletu od Apple.

Redaktori z laptopmag.com sa zamerali na testovanie tabletov, ktoré porovnali v jednotlivých benchmarkoch a priniesli zaujímavé výsledky.

GLBenchmark 2.1

V prvom teste sa zamerali na benchmark GLBenchmark 2.1, ktorý priniesol prvenstvo práve tabletu od Apple a predbehol tak tablet Asus Eee Pad Transformer Prime s Tegra 3 procesorom. Zatiaľ čo iPad spracoval 6718 snímok rýchlosťou 6o snímok za sekundu, Asus sa dostal na skóre 5939 snímok rýchlosťou 53 snímok za sekundu.

Ďalší test priniesol porovnateľné výsledky: 7 530 524 snímok rýchlosťou 57 snímok za sekundu pre iPad, Tegra 3 Asus Transformer Prime 3 523 926 rýchlosťou 27 snímok za sekundu. Podobne to vyzeralo aj pri texteloch.

Geekbench

Multiplatformový benchmark, ktorý meria procesné výkony porazil štvorjadrový Tegra 3 v pomere 1571 pre Asus ku 692 pre iPad. V tomto teste dominoval Asus Eee Pad Transformer Prime.

Porovnanie prehliadačov

Test prebehol na Safari a natívnom prehliadači dodávanom priamo v Android systéme. Použíté benchmarky boli Peacekeeper a Sunspider. Pri porovnaní s Peacekeeper benchmarkom, výsledky testu boli takmer identické 386 pre iPad a 387 pre Asus.  Rozdiel prišiel pri použití testu s Sunspider benchmarkom, kde dominoval iPad, ktorý dokončil vykresľovanie JavaScriptu za 1810 milisekúnd, zatiaľ čo Asus Prime to trvalo až 2216 milisekúnd.

V nasledujúcom videu si môžete pozrieť aj subjektívne hodnotenie oboch tabletov pri grafickom prostredí hry a hodnotenie jednotlivých herných kritérií:

Zdroj, foto: Laptopmag.com Video: YouTube.com

Tagy :

Existujú len tri veci, ktoré v živote naozaj milujem: písanie, informačné technológie a svoju rodinu a blízkych. MôjAndroid.sk mi poskytuje priestor, ako si tieto tri veci užívam všetky naraz. Ak sa ma chcete niečo opýtať, pochváliť článok alebo vyjadriť kritiku, píšte mi na e-mail: zdenko@mojandroid.sk . Teším sa na vaše podnety na zlepšovanie mojej práce pre vás.

12

Podobné články

TOPlist TOPlist