MojAndroid

Android tablety pomaly získavajú na popularite. Zatiaľ čo v minulých rokoch jasne dominoval Apple s tabletmi iPad, v minulom a tomto roku sa boj vyostril a trhový podiel Androidu a iOS je vyrovnaný. Do budúcnosti by sa táto situácia nemala veľmi meniť a podľa štatistík IDC zostane podiel operačného systému Android na tabletoch na úrovni približne 46%. Za nárast záujmu o tablety vďačíme najmä lacným zariadeniam, ktoré si mohli dovoliť zakúpiť aj ľudia z rozvojových krajín. Vo veľkej miere sa o to pričinil aj Google, ktorý v minulom roku vydal lacný Nexus 7 s výbornou výbavou a najnovším Androidom. Tento spôsobil na trhu s tabletmi cenovú revolúciu. Výrobcovia sa museli prispôsobiť nielen cenou, ale aj výbavou svojich tabletov. V súčasnosti je na trhu už dostatočne veľký výber modelov, z ktorých si môžu záujemcovia o kúpu tabletu vyberať. Ak by ste sa však nevedeli rozhodnúť, možno vám pomôže rebríček TOP 10 najpopulárnejších tabletov.

samsung_galaxy_tab_2_7-0-540x421

Rebríček zostavila spoločnosť Animoca, ktorá spravila prieskum na vzorke viac ako milión tabletov po celom svete. Najpopulárnejším tabletom sa stal Samsung Galaxy Tab 2 s trhovým podielom 11,8%. Na druhom mieste sa umiestnil Samsung Galaxy Tab 2 10.1 nasledovaný tabletom od Amazonu, Kindle Fire. Nexus 7 od Google sa umiestnil na šiestom mieste. Podobným prieskumom sa zaoberala aj spoločnosť Localytics, ktorá skúmala populárnosť tabletov v marci, ešte na väčšej vzorke zariadení. Získané čísla sú podobné, ale nie identické. Ich porovnanie môžete vidieť na obrázku nižšie. Na Slovensku medzi najobľúbenejšie tablety patria Nexus 7, Samsung Galaxy Tab 7, Samsung Galaxy Tab 2 alebo tiež Prestigio PMP7100D. Vlastníte niektorý z TOP 10 najpopulárnejších tabletov?

android-tablets-800

Via phonearena

12.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+