MojAndroid

Určite si ešte spomínate, ako sme vás v sobotu informovali o tom, že HTC si pri príležitosti finále Ligy majstrov pripravilo špeciálny 24-karátový model vlajkovej lode HTC One M9, ktorý mali dostať víťazi futbalového zápasu a tí najmajetnejší fanúšikovia spoločnosti. HTC hrdo prezentovalo svoj luxusný smartfón na sociálnej sieti Twitter, kde zverejnilo niekoľko fotografií. Zatiaľ, čo dve z nich pôsobili ako produktové fotografie, jedna z nich vyzerala ako reálny záber z miestnosti, kde boli zlaté smartfóny prezentované.

Práve táto fotografia v sebe skrývala viac, ako hodnotné telefóny. Po podrobnom skúmaní totiž vyšlo najavo, že zlaté HTC sú odfotografované iPhonom 6. A ako je to možné? Môže za to práve detailne vyleštený povrch zlatého HTC, ktorý dokonale odrážal fotografa s konkurenčným smartfónom v ruke. Samozrejme, iba ťažko si vieme predstaviť, že inkriminovaný fotograf je zamestnanec či popredný predstaviteľ taiwanskej spoločnosti, no napriek tomu HTC už viac neriskovalo a keď vyšiel tento fakt najavo, fotografiu zo siete Twitter ihneď stiahlo.

gold-htc-twitter-iphone

Prešľap HTC ste si všimli aj vy v diskusii pod našim pôvodným článkom a musíme skutočne uznať, že konkurenčné zariadenie je na fotografii jasne viditeľné. Správcovia sociálnych sietí HTC si odteraz zrejme lepšie premyslia, aké fotografie na sieti uverejnia, resp. ich pred zverejnením aspoň detailne preskúmajú. Samozrejme, nejde o žiadnu strašnú situáciu, no ako to už býva zvykom, samotní užívatelia sociálnych sietí dokážu takýto prešľap nafúknuť do enormnej podoby. A čo vy? Všimli ste si fotografa s iPhonom už aj pred tým, alebo sme vám museli pomôcť? :-)

Zdroj: Android Central

8.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+