MojAndroid

Novinky z prostredia Android smartfónov, aktuálne informácie o aktualizáciách, úniky informácií ale aj rekapitulácia mimoriadnych udalosti za uplynulý týždeň. Aj to nájdete v rámci nášho nového pravidelného seriálu Zhrnutie týždňa!

Náš tip
ZHRNUTIE TÝŽDŇA: Android smartfóny (16/2018)
Náš tip
ZHRNUTIE TÝŽDŇA: Android aplikácie (16/2018)

Samsung Galaxy S7/S7 edge | Android Oreo príde neskôr

Už niekoľko krát sme vás prostredníctvom článkov informovali o pripravovanej aktualizácii pre dvojicu starších vlajkových zariadení Samsung. Tentokrát prichádza odpoveď zo strany zákazníckej podpory spoločnosti Samsung. Podľa dostupných informácií bude aktualizácia na systém vo verzii Android 8.0 Oreo dostupná pre zariadenia Samsung Galaxy S7 a S7 edge až v druhej polovici tohto roka.

Náš tip
Samsung: Majitelia Galaxy S7/S7 edge si na Android 8.0 Oreo budú musieť počkať
Odpoveď zo strany spoločnosti Samsung.

LG K9 a K11 | Oficiálne predstavenie

Modely K8 (2018) a K10 (2018) zjavne nebudú označované tak, ako sa predpokladalo. LGich totiž v Taliansku a Rusku pred krátkym časom uviedlo pod menami K9 a K11. Cieľovou skupinou by pri týchto smartfónoch mohli byť starší žiaci na základnej škole, alebo menej nároční ľudia, ktorý si spravujú sociálne siete, občas čosi nafotia a nie sú nároční na výkon.

Náš tip
V Taliansku uviedlo LG nové modely K9 a K11

Nokia 1 | Android Go

Novinku poháňa štvorjadrový procesor MediaTek a 1GB RAM, ktoré napája 2150mAh vymeniteľná batéria. Poskytne 4G konektivitu, úsporný 4,5“ IPS dotykový displej, 8 GB úložisko rozšíriteľné o microSD karty ale aj 5 megapixelový hlavný fotoaparát. Vďaka absencii zbytočného softvéru a menej náročným predinštalovaným aplikáciám poskytne Nokia 1 so systémom Android Oreo Go ihneď po vybalení 2x viac úložného priestoru, než by tomu bolo s jeho predchádzajúcou verziou Android Nougat. Cena na slovenskom trhu sa zastavila na hodnote 99 EUR.

Náš tip
Nokia 1 s Android Go dorazila na slovenský trh

Motorola moto z2 force | Akcia | MotoMod

Aktuálna vlajková loď spoločnosti Lenovo je teraz dostupná v skvelej ponuke. Výkonný smartfón Motorola moto z2 force môže byť váš už za 499 EUR, pričom za túto výbornú cenu nedostanete iba samotný telefón, ale aj hodnotný darček – batériový MotoMod ako bonus. Okrem toho, v e-shope Alza.sk máte k dispozícii ešte výhodnejšiu ponuku. Telefón tu môže byť váš už za 475,97 EUR, pričom ani tu nechýba batériový MotoMod ako darček k nákupu.

Náš tip
Motorola moto z2 force prichádza vo výhodnej ponuke s MotoMod s batériou zadarmo
Motorola moto z2 force.

Samsung Galaxy A3 a A7 (2017) | Android 8.0 Oreo

Samsung distribuuje nový systém Android 8.0 Oreo na svoje ďalšie modely. Nová aktualizácia by mala už v najbližších dňoch doraziť aj k majiteľom smartfónov Samsung Galaxy A7 (2017). Rovnakú aktualizáciu obdržal aj model Samsung Galaxy A3 (2017), avšak tento update je v súčasnosti obmedzený len na ruský trh. Zatiaľ nepoznáme termín rozšírenia na ostatné trhy.

Náš tip
Samsung Galaxy A7 (2017) dostáva aktualizáciu na Oreo
Náš tip
Samsung Galaxy A3 (2017) dostáva v Rusku Android Oreo
Kliknutím na obrázok môžete zobraziť všetky používateľské recenzie smartfónu Samsung Galaxy A3 (2017).
29.4.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+