MojAndroid

Modely K8 (2018) a K10 (2018) zjavne nebudú označované tak, ako sa predpokladalo. LG ich totiž v Taliansku a Rusku pred krátkym časom uviedlo pod menami K9 a K11.

Nižšia stredná trieda od LG

K9-tka by mala na trh priniesť výbavu, ktorá ho kategorizuje medzi telefóny nižšej strednej triedy, možno až low-end. Za 150 eur dostanete päťpalcový HD Android s Qualcomm Snapdragon 210 a 2 GB RAM. Displej má pomer strán 16:9, fotoaparáty 8 (vzadu) a 5 Mpix. Zaujať touto výbavou v dnešnej dobe by mal hlavne absolútne nenáročných používateľov, ktorí potrebujú telefónom zavolať, poslať správu, niečo odfotiť a občas sa pripojiť na internet. K9 by mohol byť dobrý smartfón pre dôchodcov, či malých žiakov na základnej škole.

LG K9
LG K9

K11 zase ponúkne MediaTek MT6750 a 2, resp. 3 GB RAM. Rozlíšenie fotoaparátov závisí od verzie. Tá s 3 GB RAM bude mať snímače 13 a 8 megapixelov, slabšia verzia bude mať rovnaké foťáky ako model K9. Displej bude mať pri HD rozlíšení 5,3 palcov. Cenovka sa zastaví na 200 eurách. Cieľovou skupinou by pri týchto parametroch mohli byť starší žiaci na základnej škole, alebo menej nároční ľudia, ktorý si spravujú sociálne siete, občas čosi nafotia a nie sú nároční na výkon.

Cenovka je pri oboch modeloch pomerne adekvátna a K9 spolu s K11 by sa mohli na trhu ujať. Kúpili by ste si vy nejaký z týchto smartfónov? Zanechajte nám svoj názor v diskusii.

26.4.2018
Zdroj: GSM Arena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+