MojAndroid

Novinky z prostredia Android aplikácií, aktuálne informácie o aktualizáciách, ale aj rekapitulácia mimoriadnych udalosti za uplynulý týždeň. Aj to nájdete v rámci nášho nového pravidelného seriálu Zhrnutie týždňa!

Náš tip
ZHRNUTIE TÝŽDŇA: Android aplikácie (20/2018)
Náš tip
ZHRNUTIE TÝŽDŇA: Android smartfóny (20/2018)

Taxify | Iný osud ako Uber

Služba Taxify uspela aj v druhom súdnom konaní, ktoré rozhodovalo o tom, či môže ďalej operovať na našom území. O okamžité pozastavenie prevádzkovania a sprostredkúvania taxislužby zo strany Taxify sa Občianske združenie koncesovaných taxikárov (OZKT) snažilo prvýkrát 22. februára, no so svojou žiadosťou na Okresnom súde Bratislava I neuspeli. Teraz sa pokúsili návrh zopakovať a doplatili na to oni sami.

Náš tip
Taxify sa vyhol osudu aký mal Uber. Môže ďalej fungovať na Slovensku

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Instagram | Aktualizácia

Po mesiacoch testovania je to konečne tu. Aktualizácia aplikácie Instagram umožňuje verejné príspevky od rôznych používateľov vkladať do vášho Instagram Story. Pred uverejnením ich budete môcť ešte rôzne upraviť, pridať nálepky alebo text. Ak si neprajete, aby niekto vaše príspevky vkladal do svojho Story, nemusíte sa obávať. Ak je váš profil nastavený ako súkromný, táto možnosť bude ostatným používateľom zakázaná.

Náš tip
Aktualizácia Instagramu umožňuje zdielať verejné príspevky cez „My Story“

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Google Fotky | Obľúbené

Google usilovne pracuje na tom, aby používatelia vedeli fotografie v rámci aplikácie Google Fotky lepšie organizovať alebo vyhľadávať. Teraz ale prináša veľmi požadovanú funkciu. Spoločnosť oznámila, že si budete môcť fotografie označiť za „obľúbené“. Táto možnosť by už mala prísť v aktualizácii v tomto týždni.

Náš tip
Aplikácia Google Fotky pridá možnosť označiť fotografie za obľúbené

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Idem Hore | Aplikácia

Asi to poznáte – chystáte sa na túru do hôr, no najprv si pozriete počasie na stránke SHMÚ, potom skontrolujete na stránke HZS či sú nejaké poveternostné riziká a tiež vás zaujíma, ako to aktuálne tam vyzerá. Aplikácia Idem Hore poskytuje komplexné informácie o počasí a podmienkach na horách. Zobrazuje informácie z rôznych dostupných zdrojov na jednom mieste.

Náš tip
Idem Hore: aplikácia s poveternostnými podmienkami na horách
Verzia: 2.0.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.1
Aktuálna cena: Zdarma

Fahrenheit: Indigo Prophecy | Zľava

V obchode Google Play sa pravidelne objavujú výborne herné tituly v dočasnej zľave alebo dokonca zdarma na určitý čas. Tento týždeň máme vo výraznej zľave ďalšiu hru, ktorá je taktiež portom slávnej hry z PC, Playstation 2 a Xboxu. Titul Fahrenheit: Indigo Prophecy pochádza pôvodne z roku 2005 a bol jednou z najlepšie hodnotených hier toho roku. Teraz si ju môžete zahrať aj vy na svojom Android smartfóne vďaka výraznému zlacneniu z 10,76 Eur na 1,99 Eur.

Náš tip
Fahrenheit: Indigo Prophecy v megazľave do konca týždňa
Verzia: 1.0.2
Aktuálna cena: 10,76 €
Verzia: 1.0.2
Aktuálna cena: 10,76 €

Ak máte tip na zaujímavú Android aplikáciu zo slovenskej alebo zahraničnej produkcie, neváhajte a napíšte nám do komentárov!

26.5.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+