MojAndroid

Závislosť na telefónoch sa stáva čoraz väčším problémom, hlavne u mladších generácií. Najnovší prieskum od portálu Reviews.org, o ktorom informoval portál PhoneArena, sa na túto tému zameral a čísla, ktoré odhalil, sú znepokojujúce.

48% opýtaných priznalo, že sú závislí na smartfóne

Prieskum vyplnilo 1 000 Američanov vo veku od 18 rokov. Výsledky odhalili, že priemerný Američan kontroluje svoj telefón v priemere 262-krát za deň alebo raz za päť a pol minúty. Ďalšie údaje ukazujú, že Američania so smartfónom trávia každý deň v priemere 3 hodiny a 19 minút, z čoho 50 minút strávia na telefóne len pred spaním. Viac ako polovica opýtaných nebola nikdy viac ako 24 hodín bez svojho zariadenia a 62 % opýtaných s telefónom aj spí. Môžeme očakávať, že veľmi podobné čísla by sme zaznamenali aj u nás.

Závislosť na smartfónoch v USA - prieskum
Foto: Reviews.org

Závislosť na telefónoch je veľkým problémom

Sú dve veci, ktoré má väčšina opýtaných spoločné – 80 % z nich skontroluje svoj smartfón počas prvých 10 minút od prebudenia a 70 % používa svoj telefón, keď sedí na WC.

A je toho viac. 43 % opýtaných považuje smartfón za svoje najcennejšie vlastníctvo, 83 % ho používa ako budík a 54 % respondentov tvrdí, že začnú podliehať panike, keď batéria ich smartfónu klesne pod 20 %. Takmer polovica neodloží telefón ani počas rande.

Prieskum odhalil aj niekoľko znepokojujúcich zistení. Možno ste smartfóny nepovažovali za život ohrozujúce, no to, akým spôsobom ho niektorí opýtaní používajú, je určite nebezpečné. Napríklad 40 % z nich sa priznalo, že používajú svoj smartfón aj počas šoférovania.

Náš tip
Orange vs Telekom. Kto má lepší dátový paušál za 20 eur?

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+