MojAndroid

Na festivale Country Thunder Music vo Visconsine počas telefonovania zasiahol mladú ženu blesk. Ten prešiel cez ucho celým telom Brittany. Doktor z Northern Illinois Medical Center, kde bola Brittany prevezená, povedal, že telefón bol vo veľmi zlom stave a bolo vidieť značné poškodenie. Taktiež je pravdepodobné, že telefón bol počas úderu blesku položený pri uchu, ktorý blesk prešiel. Experti ale hovoria, že medzi tým, že blesk prešiel jej uchom a tým, že telefonovala, neexistuje žiadne prepojenie.

Náš tip
Smartfóny zrejme opäť zabíjali. Tentokrát vybuchlo zariadenie v Malajzii

Používanie mobilných telefónov počas búrky je vraj bezpečné

Pokiaľ sa obávate používania smartfónov počas búrok, ktoré sú v tomto období celkom intenzívne, nemusíte. John Jesenius z NOAA (National Weather Service) povedal, že pravý dôvod, že ľudia dostanú úder bleskom je ten, že stoja v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Nemá to vraj nič s faktom, že pri sebe majú mobilný telefón. Na základe tohto tvrdenia môžeme povedať, že Brittany bola v nesprávnom čase na nesprávnom mieste a to, že ju blesk trafil, bola len nešťastná náhoda.

Náš tip
Je bezpečné používať elektroniku a mobilné telefóny počas búrky?

“Počas búrky je nebezpečné používanie káblového telefónu. Ten je totižto priamo prepojený s káblami vonku. Mobilný telefón nie je nijako fyzicky prepojený, takže takže elektrický prúd z vonku ho na základe tohto trafiť nemôže. Je úplne bezpečné používať telefón počas búrky.”

Treba ale mať na pamäti, že pokiaľ sa nachádzate na nesprávnom mieste, blesk vás môže trafiť či už telefón používate alebo nie. V Číne sú všelijaké tabule, ktoré radia obyvateľom, aby nepoužívali svoje telefóny počas búrky. Takýto problém pritom neexistuje, takže je to len nesprávny pokus o varovanie obyvateľov.

Brittany sa momentálne nachádza na jednotke intenzívnej starostlivosti v Loyola University Medical Center.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+