MojAndroid

Súčasné smartfóny z času na čas takisto zaznamenajú nejaké tie hardvérové zraniteľnosti, a to aj na poli samovznietenia batérie. Neslávne známy je v tomto prípade model Samsung Galaxy Note 7, ktorý sme mali aj u nás v redakcii, avšak jeho test sa obišiel bez komplikácií. Množstvo používateľov však zaznamenalo problémy práve s dymiacou alebo horiacou batériou. Mohol by však výbuch smartfónu spôsobiť smrť? Práve to je teraz predmetom vyšetrovania v ďalekej Malajzii.

Náš tip
Za vybuchujúcim Galaxy Note 7 sú dvá problémy s batériou. Výsledky vyšetrovania zverejnia
Náš tip
Explózia Samsung Galaxy S III nebola chybou zariadenia

Nastala smrť explóziou smartfónu?

V minulosti sme mohli pozorovať niektoré prípady smrti po komplikáciách s mobilným zariadením. Už v roku 2009 mal zomrieť používateľ, ktorému smartfón explodoval vo vrecku, nakoniec však príčinou smrti bolo úplne iné konanie, a to zastrelenie. Len pred pár mesiacmi bolo hlásené úmrtie v Indii, kde mala pôvodne žena podľahnúť explózii smartfónu. Príčinou smrti však bol nakoniec úraz elektrickým prúdom.

Nazrin Hassan sa stal obeťou nešťastnej udalosti, ktorá zahŕňala aj explóziu mobilného zariadenia.

Najnovšie správy hovoria o úmrtí výkonného riaditeľa istej malajzijskej spoločnosti, ktorá pôsobila na miestnom trhu rizikového kapitálu Cradle Fund. Nazrin Hassan mal zahynúť počas jeho spánku, pričom jeho zariadenie malo explodovať. Pôvodná príčina smrti ukazovala na neštandardné vdychovanie dymu, stanovisko Cradle Fund však hovorí, že smrť zapríčinila komplikácia bližšie nešpecifikovaného zranenia ruky ako dôsledok práve po explózii zariadenia.

“Vyhlásenie, že príčina požiaru pochádza z explodujúceho mobilného telefónu, ktorý bol nabitý vedľa neho, bola rodina. Je ešte predčasné čokoľvek odhadovať.” – hovorí Azmi Osman, riaditeľ miestneho oddelenia požiarnej a záchrannej služby.

Aktuálne nepoznáme presný model smartfónu, ktorý obeť tejto nešťastnej udalosti používala. Nazrin Hassan vlastnil v tom čase dve zariadenia, ktoré aktívne používal. Jedným z nich bol smartfón z dielne BlackBerry a druhý bol Huawei. Nepoznáme však informáciu o tom, ktorý z tejto dvojice sa vznietil. Miestne orgány činné v trestnom konaní sa aktuálne nezaviazali za smrť zavinenú priamo takýmto zariadením či následkom spomínaného výbuchu zariadenia.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+