MojAndroid

Nedávno predstavená novinka od Motoroly, Moto Z3 Play ponúka zaujímavé funkcie. V dnešnom článku ju porovnáme s predchodcom, Moto Z2 Play. Oplatí sa kúpa novinky alebo je lepšou voľbou zostať pri staršom modeli, ktorý stále nie je na zahodenie?

Náš tip
Motorola Moto Z2 Play: Nová generácia, nové pravidlá | RECENZIA

Dizajn

Dizajnová línia modelového radu Z od Motoroly je zaujímavá hlavne svojou modularitou. Zariadenia sú veľmi tenké, na zadnej strane sa nachádza okrúhly výrez, v ktorom je umiestnený fotoaparát a LED blesk. Na spodnej časti sú zase piny, ktorú slúžia na komunikáciu medzi telefónom a Moto Mods. Tie sa k telefónu pripevnia pomocou silných magnetov, pričom držia veľmi dobre. V tomto sú oba telefóny veľmi podobné, ba priam rovnaké.

Moto Z3 Play

Obidve zariadenia sú veľmi tenké, no novinka je približne o milimeter hrubšia. Najväčšia zmena sa udiala na prednej strane. Displej nám povyrástol, po novom je natiahnutý, s pomerom strán 18:9. Staršia Moto Z2 Play ponúka displej s pomerom strán 16:9. rovnako sa zmenila aj uhlopriečka z 5,5″ na 6″. To znamená, že rámiky sú oveľa tenšie, z prednej strany ale zmizol skener odtlačkov prstov, ktorý sa presunul na bočnú stranu. Výška aj šírka telefónom je takmer zhodná. Obidva smartfóny ponúkajú sklenenú konštrukciu vpredu aj vzadu, pričom rámik je kovový. Rovnako sú obidva telefóny odolné voči ošplechnutiu vodou.

Displej

Displej je asi hlavným rozdielom medzi týmito dvomi modelmi. Moto Z2 Play ponúka štandardný pomer strán 16:9 a uhlopriečku 5,5″. Novinka ponúkne aktuálnejší pomer strán 18:9 a uhlopriečka povyrástla na 6″. Rozlíšenie sa nezmenilo, obidve zariadenia zostali na Full HD, ktoré je úplne dostatočné. Keďže novší model má displej viac natiahnutý, pár pixelov sa na výšku muselo pridať. Obidva displeje sú AMOLED a kryje ich krycie sklíčko Gorilla Glass 3.

Moto Z2 Play

Výkon a pamäť

Novší model dostal aj novší procesor, ktorý je zase o trochu výkonnejší. Nejaké markantné rozdiely ale hľadať nemôžeme. Kým Moto Z2 Play je vybavená procesorom Qualcomm Snapdragon 626, novší model dostal Snapdragon 636. Čo sa týka veľkosti operačnej pamäte, pri Moto Z2 Play má zákazník možnosť vybrať medzi 3 alebo 4 gigabajtami, pričom sa od toho odvíja aj cena. Štvorgigabajtová verzia ponúka 64 GB vnútorné úložisko, pričom trojgigabajtová verzia má úložisko s kapacitou 32 GB. Novší model dostal 4 GB RAM a vnútorné úložisko s kapacitou 32/64 GB. Po stránke výkonu sú na tom teda obidve zariadenia takmer zhodne.

Moto Z2 Play

Fotoaparát a multimédiá

Moto Z3 Play ponúka duálny fotoaparát, pričom jeho starší kolega má objektív len jeden. Maximálne rozlíšenie fotoaparátov oboch zariadení je zhodné, 12 megapixelov. Zhodná je aj clona, ktorá je na úrovni f/1.7. Výhodou novšieho modelu je druhý fotoaparát, ktorý ponúkne rozlíšenie 5 megapixelov. Ten bude využívaný hlavne kvôli hĺbke ostrosti. Selfie fotoaparát novšieho modelu má rozlíšenie 8 Mpix, zatiaľ čo starší model sa musí uspokojiť s 5 Mpix. Rozdiel je aj v clone týchto fotoaparátov, starší model má clonu f/2.2, zatiaľ čo ten novší f/2.0. Moto Z2 Play obsahuje aj 3,5 mm jack, zatiaľ čo novinke chýba.

Konektivita a batéria

Modernému smartfónu nesmie chýbať WiFi pripojenie, ktoré obidva telefóny samozrejme podporujú. Bluetooth je v modeli Z3 Play v najnovšej verzii 5.0, zatiaľ čo Z2 Play má bluetooth 4.2. Samozrejme nechýba ani podpora 4G sietí, GPS, NFC. Obidva telefóny obsahujú batériu s rovnakou kapacitou, ktorá je 3000 mAh a obidva taktiež podporujú rýchle nabíjanie.

 

Moto Z3 Play

Cena a záver

Moto Z2 Play sa na Slovensku predáva za približne 430 €, cena novinky bola stanovená na 499 dolárov (420 €). To znamená, že cenovo na tom budú veľmi podobne. Ak sa cena príchodom na slovenský trh nezmení, odporúčame siahnuť radšej po novšej Motorole Moto Z3 Play, ktorá predsalen ponúkne aktuálnejší displej s menšími rámčekmi, trochu lepší hardvér a pravdepodobne aj fotoaparát. Rovnako očakávame, že systém bude dlhšiu dobu aktuálny, keďže sa jedná o novší model. Na druhú stranu neobsahuje 3,5 mm jack a umiestnenie skeneru odtlačkov prstov nemusí vyhovovať každému.

Ktorý model by ste si kúpili radšej?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
7.6.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+