MojAndroid

Spoločnosť Lenovo dnes predstavila nového zástupcu vlajkového radu smartfónov Moto Z. Novinka nesie označenie Motorola Moto Z3 Play, a tak nejde o zariadenie z najvyššej kategórie. Napriek tomu ponúka črty, ktoré sa už stali typické pre rok 2018.

Väčší displej, duálny fotoaparát a skener odtlačkov na netradičnom mieste

Smartfón Motorola Moto Z3 Play ostáva verný dizajnovému jazyku, ktorý Lenovo predstavilo ešte pred dvomi rokmi s prvou generáciou smartfónov Moto Z. Stále platí, že na telefón pasujú všetky súčasné MotoMods, takže je zrejmé, že výrobca nemal veľa možností ako upraviť dizajn zadnej strany. Preto nechýba už ikonický vystúpený pliešok, tentokrát už s duálnou kamerou a dual-tone LED bleskom. Nájdeme tu 12MP hlavný a 5MP sekundárny snímač, ktorý sa stará o zaznamenávanie hĺbky poľa a vytváranie efektu rozmazaného pozadia.

Lenovo však mohlo a aj zmenilo dizajn prednej strany. Tu nájdeme väčší displej so 6,01″ uhlopriečkou. Stále ide o Super AMOLED jednotku s moderným rozlíšením 1080 x 2160 px. Nad displejom potom nájdeme 8MP selfie kameru, ktorá je vďaka šikovnému softvéru tiež schopná rozmazať pozadie a dosiahnuť tak umelecký efekt fotografie.

Skener odtlačkov by ste hľadali márne tak vpredu, ako aj vzadu. Výrobca ho presunul do bočnej steny, o čom hovorili aj predchádzajúce úniky, ktoré sa teraz potvrdili. Presnosť či spoľahlivosť takéhoto riešenia budeme musieť otestovať, no isté je, že Lenovo takto dosiahlo skutočne čistý dizajn na prednej aj zadnej strane zariadenia.

Slušný hardvér a zaujímavá cena

Telefón je vybavený čipom Snapdragon 636. Tomu sekunduje RAM s kapacitou 4 GB a 32/64GB vnútorná pamäť, ktorú je možné rozšíriť prostredníctvom microSD pamäťových kariet.

Telefón tiež disponuje USB-C portom, ktorý podporuje rýchle nabíjanie. Batéria má pritom kapacitu 3000 mAh, čo nie je najmenej, no zároveň sa telefón nedoťahuje na svojho pra-predka Moto Z Play, ktorý so svojou 3510mAh batériou a úsporným procesorom prekonával rekordy výdrže.

Predinštalovaným systémom je Android 8.1 Oreo bez nejakej grafickej nadstavby s vylepšeniami, ktoré prináša výrobca, ako napríklad známe Moto gestá a ďalšie fičúry, ktoré dobre poznáme.

V USA sa telefón bude predávať za 499 USD, čo je vzhľadom na výbavu pomerne atraktívna cena. Dostupnosť ani cenu na Slovensku zatiaľ nepoznáme, no akonáhle sa to zmení, budeme vás informovať.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+