MojAndroid

Aplikácia YouTube priniesla prvýkrát možnosť ukladať videá na offline sledovanie už pred nejakým časom, pričom odvtedy sa táto funkcia veľmi nezlepšovala. Najnovšia verzia aplikácie YouTube v10.28 prináša zmeny práve v tejto funkcii a ponúka elegantnejšie ovládanie a pribudli aj nejaké ďalšie novinky.

Väčšina zmien v novej aktualizácii sa teda týka práve funkcie ukladania videí na neskoršie prostredie. Táto funkcia je užitočná v prípade, ak cestujete a viete, že sa budete nachádzať v prostredí so zlým pokrytím, alebo jednoducho chcete ušetriť dáta a videá si stiahnete cez Wi-Fi. Zmenami prešlo najmä prostredie a dialógové okno, ktoré sa zobrazí pri ukladaní týchto videí. Odteraz už kvalita videa nie je označovaná prirodzeným jazykom a nahradili ju označenia 360p, 720p, atď. Takýto štýl označovania nemusí každému vyhovovať, no aj pre úplných laikov je veľmi jednoduché si ho osvojiť.

nexus2cee_2015-07-19-05.45.57 nexus2cee_2015-07-19-11.02.36

Okrem toho pribudla možnosť ukladať si video v kvalite 144p, čo sa hodí napríklad v prípade, keď vás zaujíma najmä zvuková stránka videa a celý súbor vám v zariadení zaberie oveľa menej miesta. V najnovšej verzii aplikácie tiež vidíte informáciu práve o tom, koľko miesta vám zaberie video v konkrétnej kvalite, a tak budete mať k dispozícii viac informácií pri rozhodovaní, akú kvalitu videa uprednostníte.

Redaktori portálu Android Police tiež rozobrali APK súbor s novou aktualizáciou a odhalili pripravované vylepšené hlasové ovládanie aplikácie. Podľa všetkého Google pracuje na tom, aby ste aplikáciu mohli ovládať prirodzeným jazykom a aby bolo používanie YouTube na zariadeniach so systémom Android čo najpohodlnejšie. Tieto funkcie sa ale objavia zrejme až neskôr, no aj vylepšenia po stránke ukladania offline videí sú zaujímavé a zlepšujú celkový zážitok z používania aplikácie. Ak sa vám ešte nezobrazila aktualizácia na najnovšiu verziu aplikácie, stiahnuť si ju môžete aj prostredníctvom jedného z priložených odkazov pod článkom.

YouTube v10.28 APK (ARM)

YouTube v10.28 APK (x86)

Zdroj: Android Police

20.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+