MojAndroid

Mobilná aplikácia služby YouTube za roky svojej existencie zmenila svoj vzhľad už veľakrát. Niektoré zmeny boli privítané pozitívne a iné boli kritizované. Aké to bude s novým vzhľadom, ktorý v Android aplikácii YouTube podľa portálu PhoneArena momentálne testuje, sa ešte len ukáže.

Zmena vzhľadu sa týka indikátora priebehu prehrávaného videa

Niektorí používatelia aplikácie pre platformu Android si už mohli všimnúť, že v tmavom režime bola vykonaná zmena na lište priebehu prehrávaného videa. Ide o čiaru pod videom, ktorá sa zobrazuje pri sledovaní streamovaného obsahu, keď máte smartfón otočený na výšku. Lišta v podstate zobrazuje, koľko z videa sa už načítalo a prehralo.

Starý tmavý režim vs nový tmavý a svetlý režim | Zdroj: PhoneArena.com

Ukazovateľ priebehu načítania bol doteraz červený. Niektorí používatelia Android smartfónov však teraz namiesto toho vidia biely alebo sivý ukazovateľ priebehu. Keď sa zobrazuje biely/sivý indikátor priebehu, tak už štandardne neuvidíte časť riadku, ktorá ukazuje, koľko konkrétneho videa sa načítalo do aplikácie. Ak však posuniete indikátor vpred alebo späť, tak sa červená farba priebehu načítania opäť zobrazí.

Opäť sa tak na krátku dobu môžete vidieť, koľko z aktuálne vybratého videa sa do aplikácie načítalo. Pri sledovaní v orientácii na šírku nevidíte indikátor priebehu vôbec, až pokiaľ neklepnete na obrazovku a potom sa na sekundu zobrazí. V tomto prípade však zostáva červené zobrazenie priebehu načítania zobrazené štandardne.

V svetlom režime zostáva indikátor priebehu červený

Zmena farby indikátora priebehu je tak viditeľná len na výšku a iba vtedy, keď pozeráte YouTube v tmavom režime. V svetlom režime je indikátor priebehu červený, Dôvodom môže byť to, že tmavý režim je využívaný hlavne pre šetrenie batérie v smartfónoch s OLED displejmi, kedy je nutné mať čo najviac ovládacích prvkov tmavých.

OLED displeje totiž nemajú podsvietenie. Jednotlivé pixely svietia samostatne, takže pri tmavších farbách svietia menej, čím sa šetrí spotreba energie. Mimo prehrávača videa sa však červená farba stále používa, či už v hlavnom kanáli a všade inde, kde je potrebná. Červená ako zvýrazňujúca farba na YouTube určite nezmizne, pretože je súčasťou loga tejto služby už od jej vzniku.

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
Náš tip
Telegram prináša nové nástroje pre kreslenie a zlepšenia súkromia
2.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+