MojAndroid

Zabudnite na hudbu, videá a televízory ako ich poznáme dnes. O niekoľko rokov na ne budeme spomínať ako teraz na prvú generáciu hry GameBoy. Do popredia sa dostáva virtuálna realita a dokazuje to nielen rozšírenie headsetov, ktoré ju dokážu zobrazovať, ale aj rozvoj softvéru a aplikácií pre mobilné zariadenia. Rozvoj VR chce podporiť aj YouTube, ktorý má ako platforma najväčšie šance na masívny rozvoj tejto technológie, a tak predstavil novinku – živé streamovanie videa vo virtuálnej realite.

Jazz

Len si to predstavte – na YouTube už čoskoro budeme môcť sledovať vo virtuálnej realite koncerty, športové udalosti, predstavovanie nových produktov, prehliadky novootvorených budov…jednoducho všetko, čo by ste chceli vidieť, no vaša aktuálna situácia to neumožňuje. Už čoskoro začneme počúvať o spojeniach ako “duálnosť prítomnosti”, čo znamená, že v jednom momente môžete byť na dvoch rozličných miestach zemegule, a to vďaka virtuálnej realite. Ak si chcete pozrieť, ako v budúcnosti budeme sledovať vo virtuálnej realite rôzne typy obsahu, prejdite na špeciálny playlist priamo v YouTube a nezabudnite si nasadiť VR okuliare. Na zachytenie živého videa vo virtuálnej realite nám však nebude stačiť smartfón. Budeme na to potrebovať špeciálny nástroj a niekoľko GoPro kamier. V budúcnosti sa ale možno dočkáme streamovania 360° videa pomocou simultánneho zachytávania obrazu prednou a zadnou kamerou zároveň.

GoPro-spherical-camera-mount

Náš tip
YouTube sa chce presadiť v živom streamovaní, pripravuje konkurenciu pre Periscope

Zdroj: YouTube

19.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+