MojAndroid

Živé streamovanie videa prechádza v poslednej dobe zaujímavým vývojom. Neustále rastúce rýchlosti pripojenia sprístupňujú takúto funkciu čoraz väčšiemu množstvu ľudí po celom svete a odpovedali na to aj vývojári, ktorí predstavili hneď niekoľko služieb, ktoré to umožňujú. Periscope, vysielanie na Facebooku a ďalšie takéto služby budú mať možno už čoskoro nového konkurenta, ktorý by mal prísť zo strany YouTube.

Náš tip
Youtube už podporuje načítavanie videí na pozadí

Sieť údajne pripravuje aplikáciu YouTube Connect, ktorá by mala umožniť takéto jednoduché streamovanie videa. Aktuálne je možné streamovanie cez aplikáciu Creator Studio, no takáto forma streamovania je skôr využívaná na dopredu pripravené relácie a naplánované vysielania. Naopak, streamovanie cez služby ako Periscope či Facebooku je často spontánne a neplánované, čo umožňuje aj jednoduchosť týchto aplikácií. Tieto informácie zatiaľ nie sú potvrdené, no to by sa mohlo zmeniť už čoskoro, napríklad aj počas pripravovanej konferencie Google I/O.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: VentureBeat via engadget

25.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+