MojAndroid

Najnovšie správy od Google hovoria o tom, že neustále zväčšuje objem prevádzky, ktorý ide cez HTTPS domény. Google zverejnil informácie o tom, koľko prevádzky v Google Kalendári a v YouTube smeruje na šifrované stránky, pričom práve služba na prehrávanie videí má naozaj výborné výsledky – viac ako 97% dátového toku je šifrovaného.

Šifrovanie a dešifrovanie videí je naozaj rýchle, aj v prípade, že na pozadí prebieha ešte dekódovanie videa, čo je jedna z najťažších aktivít, ktoré musia zariadenia zvládnuť. Myslím si, že ak sme my dokázali prejsť na HTTPS prevádzku, tak túto zmenu môže podstúpiť naozaj každý. – povedal Jon Levine, produktový manažér pre YouTube.

Google začal s uverejňovaním reportov o tom, koľko percent jeho prevádzky je šifrovanej ešte v marci tohto roku. Vtedy mali všetky jeho služby približne 75-percentné šifrovanie, no nebol v tom zahrnutý Kalendár ani YouTube. Dnes Google hovorí o prísnych pravidlách pre všetky Google.com domény, ktoré sa zo šifrovanej formy HTTPS už nemôžu vrátiť na nezašifrovanú HTTP verziu. HTTPS je komplexnejší protokol, ktorý dokáže odvrátiť viacero bezpečnostných rizík a ponúka pomerne solídnu ochranu pred primitívnejšími typmi útokov. V roku 2015 fungovala iba 1 z 3 webstránok na HTTPS protokole, no Google tvrdí, že všetky weby postupne prechádzajú na šifrovanú prevádzku.

Náš tip
Google šifruje až 77% svojej internetovej prevádzky. Jeho služby sú bezpečnejšie ako u konkurencie

Zdroj: TheVerge

2.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+