MojAndroid

Reklamy sú niečo, čo nám dokáže znepríjemniť zážitok sledovania videí. Najčastejšie sa s nimi stretávame na platforme YouTube. Platforma v poslednej dobe zvyšuje počet reklám, čím chce finančne viac podporovať tvorcov videí. Aj napriek tomu, že sú reklamy mnohokrát nepríjemným vyrušením počas sledovania videa, YouTube nerobí nič preto, aby ich počet redukoval. Podľa portálu SamMobile prichádza platforma s reklamami, ktoré nedokážeme preskočiť.

YouTube to s počtom reklám prehnal

Používatelia platformy nahlásili to, že sa im na začiatku videa zobrazilo od 5 do 10 reklám, ktoré však nemohli po pár sekundách preskočiť. Museli si ich teda pozrieť celé. Zvyčajne tieto reklamy netrvali dlho, iba niekoľko sekúnd, avšak našli sa aj také, ktoré boli o niečo dlhšie. Ako sme boli zvyknutí, dlhšie reklamy sa dali po nejakom čase preskočiť. YouTube však pridáva čoraz viac reklám, niekedy až desať, ktoré používatelia aplikácie nedokážu preskočiť.

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot

Ako tieto reklamy vnímajú používatelia?

Platforma nazvala tento druh reklám ako “bumper ads”, teda reklamné mikrospoty. Na Reddite nájdeme viacero používateľov, ktorí nový systém reklám nahlasujú. Po novom obsahujú reklamné prestávky viac dlhších videí, ktoré sa spúšťajú v krátkych intervaloch. Najhoršie na tom je, že sa údajne ich počet len zvyšuje. Pre používateľov platformy je to teda nepríjemný zážitok, najmä keď sa z päť minútového videa stane vďaka reklamám osemminútové video. Zatiaľ sa táto “novinka” netýka každého, no počet ovplyvnených používateľov stále stúpa.

Veľký počet reklám je niečo, čo sa nedá nazvať dobrou skúsenosťou. Jediná dobrá vec je to, že tieto reklamy netrvajú až tak dlho. Podľa používateľov, ktorí už sa v tejto situácii ocitli, sú reklamy dlhé väčšinou 5 až 6 sekúnd. Ak si to teda vypočítame, pri pozretí desiatich reklám po šesť sekúnd sa z toho stane približne jedna minúta.

YouTube sa k zvyšovaniu počtu reklám zatiaľ nevyjadril. Oficiálny profil na Twitteri TeamYouTube odpovedal na tweet jedného z nahnevaných používateľov. Práve v tomto tweete tvrdia, že tento druh reklám sa nazýva reklamný mikrospot, teda formát, ktorý na začiatku videa zobrazí viac kratších reklám, ktoré sa nedajú preskočiť. A čo vy, dostal sa tento druh reklám aj k vám? Napíšte nám vašu skúsenosť a názor na túto “novinku” do diskusie pod článkom.

Náš tip
Pokus so spoplatnením nevyšiel, Orange spúšťa 5G zadarmo!
16.9.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+