MojAndroid

Služba YouTube Red funguje vo svete už nejaký ten čas. Jej používatelia majú za malý mesačný príplatok k dispozícii rozšírené možnosti vrámci celého YouTube. Teraz sa však Red delí na dve nové časti. Čo teda znamená toto rozdelenie v praxi?

YouTube Music: (Skoro) zadarmo

Jednou z nových volieb od YouTube bude streamovacia služba YouTube Music. Tá bude dostupná dokonca aj zadarmo, avšak s reklamami. Toto nové ”rozhranie” je tak najväčším konkurentom pre Spotify. Prichádza s pretvorenou mobilnou aplikáciou a prehrávačom pre počítače.

Google tvrdí, že YouTube Music umožní používateľom prístup k tisícom oficiálnych verzií pesničiek. Dostupné by mali byť aj remixované piesne a verzie “naživo”, či iné.

Veľmi pútavý je prísľub zakomponovania Google AI do YouTube Music. To by malo byť schopné nájsť skladbu dokonca aj podľa popisu typu “tá smutná pesnička z potopenej lode”. Na základe aktivity človeka by takisto mohli byť navrhované rôzne playlisty, napr. nejaké pokojné pre romantické páry, či energické pre športovcov.

Čo sa týka ceny, tá je úmerná ostatnej konkurencii. Platená verzia novej služby s prívlastkom Premium bude dostupná za 9,99 dolárov mesačne. Odstráni reklamy, poskytne prehrávanie hudby na pozadí zariadenia a možnosť stiahnutia skladieb. Kto má odoberanú službu Google Play Music, dostane YouTube Music Premium ako súčasť služby.

Tabuľka prináša prehľad ohľadom možností jednotlivých programov
Tabuľka prináša prehľad ohľadom možností jednotlivých programov

YouTube Premium: Veľa muziky za (ne)málo peňazí

Za 11,99 dolárov už toho používateľ získa k dispozícii o čosi viac. Okrem voľného prístupu do YouTube Music bude dostupná aj knižnica YouTube Originals.

Google sľúbil, že knižnica bude čoskoro rozšírená o množstvo nových kvalitných seriálov a filmov zahŕňajúc reality a akčné show zo Spojeného kráľovstva, Mexika, Nemecka, Francúzska a iných krajín.

Platený YouTube do ďalších krajín

Čoskoro uzrú svetlo sveta plateného internetu nové YouTube služby. Nahradia tak YouTube Red na trhoch, kde bol doteraz dostupný.

Okrem toho sa trh rozšíri aj do Rakúska, Kanady, Dánska, Fínska, Francúzska, Nemecka, Írska, Nórska, Ruska, Španielska, Švédska, Švajčiarska a Spojeného kráľovstva.

YouTube Music a YouTube Premium sa začnú objavovať už 22. mája na doterajších pôsobiskách YouTube Red. V Južnej Kórey bude dostupná len služba YouTube Music Premium. Ostatné krajiny nové na zozname dostanú prístup v nasledujúcich týždňoch.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
21.5.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+