MojAndroid

Zdá sa, že živé vysielanie videa je ústrednou témou aktuálnej konferencie VidCon. Facebook tu predstavil niekoľko horúcich noviniek, ktoré v službe Live Stream uvidíme už čoskoro. K otázke sa teraz vyjadrila aj platforma YouTube, ktorá prinesie jednoduché živé vysielanie videa do svojej mobilnej aplikácie už čoskoro.

Náš tip
Ako nahrať obrazovku počítača pomocou Youtube | NÁVOD

Sužba by mala fungovať veľmi jednoducho. Po spustení aplikácie nájdete veľké červené tlačidlo, ktoré vám umožní spustiť živé vysielanie. Po kliknutí naň vyberiete titulný obrázok pre vysielanie a môžete začať. Vysielania by pritom mali mať všetky tie atribúty, ktoré majú aj klasické videá, a tak im bude možné pridávať tagy a neskôr v nich aj vyhľadávať.

YouTube Live Stream 2 YouTube Live Stream 1

Funkcia bude teraz dostupná iba pre vybraných YouTuberov, medzi ktorými sú The Young Turks, AIB, Platica Polinesia, SacconeJolys či Alex Wassabi. Postupne by sa ale mala dostať aj k ďalším používateľom po celom svete a živé vysielanie na YouTube si tak bude môcť už čoskoro vyskúšať skutočne ktokoľvek.

Zdroj: YouTube via MacRumors

24.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+