MojAndroid

Youtube dnes neslúži len na konzumáciu multimediálneho obsahu, ale aj na jeho tvorbu. Dnes vám ukážeme, ako pomocou tejto služby nahrať obrazovku svojho PC, ktorú potom môžete zdieľať so svojimi známymi alebo hocikde inde na sociálnych sieťach. Postup ako na to je pritom veľmi jednoduchý a netreba k nemu žiadny špeciálny softvér ani vedomosti.

youtube

Ako prvé čo musíte spraviť je, že zamierite na stránku Youtube, na ktorej Google umožňuje svojim používateľom vytvárať živé vysielania. Živé vysielanie je nutné najskôr aktivovať, a to zaslaním SMS kódu na váš smartfón. Po úspešnom procese verifikácie už budete schopní vytvárať live stream bez ďalších zbytočných otázok. Teraz stlačte tlačidlo “Nový priamy prenos” a vo formulári, ktorý sa objaví, vyplňte názov streamu a zvoľte si medzi súkromným alebo nezaradeným videom. Následne stlačte tlačidlo “Vysielať naživo”, ktoré spustí okno Google Hangouts.

Vytvorenie_novej_udalosti_-_YouTube

Google_Hangouts

Z bočného menu vyberte Zdieľanie obrazovky a zvoľte, akú časť obrazovky chcete natáčať – či celú obrazovku alebo len okno s vybranou aplikáciou. Potom už len stlačte “Spustiť vysielanie”. Po jeho zastavení sa natočené video automaticky uloží do zoznamu videí, odkiaľ ich môžete ďalej zdieľať.

hangoutss

6.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+