MojAndroid

Sieť YouTube sa neustále snaží o vylepšovanie užívateľského zážitku. Prakticky každý mesiac je predstavená nejaká novinka, ktorá posúva kvalitu užívateľského zážitku stále ďalej. Dnes už nie je vôbec nepredstaviteľné sledovať videá v 4K rozlíšení či s frekvenciou 60fps. Druhá spomínaná možnosť bola ale doteraz dostupná iba pre natívnu webovú verziu služby, zatiaľ čo mobilné zariadenia umožňovali prehrať video s frekvenciou iba 30fps. To sa ale teraz mení a majitelia mobilných zariadení so systémom Android a iOS môžu sledovať poporované videá vo frekvencii 60fps. V rámci aktuálnej novinky sú 60fps videá odteraz prístupné aj na konzolách PS3, PS4 a na zariadení Apple TV.

Náš tip
Vyskúšajte nové rozhranie YouTube prehrávača

Postupne sa tak vylepšení dočkáme aj pre mobilnú verziu služby. V súčasnosti môžu majitelia mnohých mobilných zariadení sledovať video v rozlíšení 1440p. Najskôr bola táto možnosť obmedzená iba pre niektoré zariadenia s QHD displejom, no postupne boli pridávané opravy, vďaka ktorým si detailné videá dnes môžu vychutnať takmer všetci majitelia zariadení s takýmto detailným displejom. Okrem toho YouTube iba prednedávnom ukázal svoje prvé 8K video a fanúšikom live streamovania zasa umožnil vysielanie naživo v 60fps. Aj takýmto spôsobom je tak služba naďalej zdokonaľovaná a môžeme očakávať, že ďalšie vylepšenia budú naďalej pribúdať.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: TechCrunch via PhoneArena

1.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+