MojAndroid

Spoločnosť Yahoo sa rozhodla priniesť novú komunikačnú službu Livetext. Stalo sa tak po tom, ako predchádzajúce riešenie Yahoo Messenger prestalo byť populárne a užívatelia čoraz viac uprednostňovali nové a moderné komunikačné služby od konkurencie. Livetext je veľmi zaujímavý nástroj, ktorý umožní užívateľom komunikovať prostredníctvom videohovorov. V rámci nich ale nebude prenášaný zvuk, iba obraz a všetky myšlienky budete musieť napísať tak, ako v klasických správach.

Yahoo sa pri tejto funkcii odvoláva na to, že hlas vo videohovoroch nie je v dnešnej dobe na veľmi dobrej úrovni. Skôr sa ale zdá, že spoločnosť sa snaží za každú cenu predať svoje neštandardné riešenie, voči ktorému budú mnohí užívatelia určite skeptickí. Zámerom Yahoo bolo totiž zreprodukovať prirodzenú konverzáciu, no prenos videa bez zvuku a následné písanie myšlienok vôbec nie je prirodzené.

Screen_Shot_2015-07-17_at_3.29.13_pm.0

V určitých situáciách si takéto riešenie môže nájsť svoje využitie, napríklad, keď ste obkolesení ľuďmi, no zároveň chcete vidieť druhú osobu a komunikovať s ňou. Odhliadnuc od takéhoto scenára si ale veľmi nevieme predstaviť, prečo by užívatelia uprednostnili takúto formu komunikácie pred klasickými videohovormi alebo textovými správami. Novinka je zatiaľ dostupná iba v Hong Kongu v obchode App Store pre zariadenia od Apple a je otázne, či sa vôbec niekedy dostane aj do ďalších častí sveta a na systém Android.

Zdroj: iTunes App Store via The Verge

18.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+