MojAndroid

Ak patríte medzi Android nadšencov, ktorí radi využívajú svoje zariadenie na absolútne maximum, pojem Xposed Framework vám určite nemusíme predstavovať. Ide o obľúbené rozšírenie, ktoré umožňuje inštalovať rôzne modifikácie pre systém v zariadeniach s ROOT-om bez toho, aby bolo potrebné nainštalovať úplne novú ROM. Systém však až doteraz nebol dostupný na Android 7.x Nougat, no to sa vďaka usilovnosti vývojára konečne mení.

Náš tip
Tento Xposed modul posúva SwiftKey klávesnicu na úplne novú úroveň | ROOT

Ročné čakanie je na konci

Vývojár s prezývkou rovo89 je nezávislý a na aplikácii pracuje iba vo voľnom čase. Veľké zmeny v JAVA runtime v systém Android 7.0 Nougat však spôsobili, že prispôsobenie Xposed Framework pre tento systém trvalo tak dlho. Aktualizácia nebola už taká jednoduchá ako pri predchádzajúcich verziách systému. Teraz sa mu však podarilo framework prispôsobiť a konečne vydal plnohodnotnú verziu pre systém Android 7.x Nougat.

Dostupnosť pre Android 8.0 Oreo by mala byť oveľa lepšia

Zároveň tiež fanúšikov potešil tvrdením, že podpora pre Android 8.0 Oreo príde už čoskoro. Podľa vývojára nie sú zmeny v novom systéme také drastické ako pri poslednej veľkej aktualizácii, no keďže Oreo zatiaľ aktívne používa iba hŕstka používateľov, update pre túto verziu zatiaľ tak netlačí. Ďalšie informácie spolu s odkazmi na stiahnutie nájdete na stránkach XDA-developers.com.

Zdroj: XDA via Android police

9.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+