MojAndroid

Klávesnica SwiftKey patrí medzi najobľúbenejšie alternatívne klávesnice na trhu. Svojho času šlo dokonca o najpopulárnejšiu platenú aplikáciu vôbec, až kým sa vývojári nerozhodli zmeniť biznis model a neprešli na freemium verziu. Swiftkey je tak dostupnejšia ako kedykoľvek predtým a vďaka špeciálnemu Xposed modulu Exi for Swiftkey z nej môžete vyťažiť skutočne veľa.

Náš tip
Swiftkey v aktualizácii prináša nové zvuky klávesnice

Nenainštalujete ho na každé zariadenie

Samozrejme, pre použitie modulu potrebujete framework Xposed, čo ale skúsenejším používateľom s ROOT-om určite nebude robiť žiadne problémy. Exi for Swiftkey je kompatibilný s aplikáciami Swiftkey verzie 6.6.4.19 a Swiftkey Beta 6.6.5.24, resp. staršími. Nainštalujete ho skôr na zariadenia so systémom Android 4.4 KitKat až 6.0 Marshmallow, keďže na Android 7.1 Nougat je dostupnosť Xposed frameworku stále obmedzená.

Náš tip
Xposed framework [Seriál ROOT #4]

Nové funkcie a viac prispôsobenia

A čo vlastne modul umožní? Napríklad prispôsobenie gesta swipe, možnosť posúvaním prezerať všetky návrhy slov pri písaní a vytváranie vlastných skratiek, pričom môžete vytvoriť aj viacero skratiek pre jedno slovo. Okrem toho si môžete nastaviť funkčný kláves (CTRL) a vytvoriť si klávesový skratky pre príkazy vybrať všetko, vystrihnúť, kopírovať, prilepiť a prejsť na koniec.

Náš tip
XStatus Changer je Xposed modul, ktorý umožní naplánovať statusy v službe WhatsApp

Zaujímavosťou je tiež možnosť nastaviť si sekundárne znaky pri klávesoch tak, aby vám to najviac vyhovovalo. Fanúšikov emoji zasa poteší možnosť plne si nakonfigurovať jednotlivé panely. Môžete si tak napríklad vytvoriť vlastný panel s obľúbenými ikonami, alebo ich rozdeliť podľa vlastných predstáv a nie podľa prednastaveného formátu.

Stačí trochu experimentovania

Modul vyzerá skutočne zaujímavo a ak máte zariadenie vhodné na jeho inštaláciu, určite mu dajte šancu. V komentároch pod článkom sa potom môžete podeliť o vaše skúsenosti aj s ostatnými používateľmi. Viac informácií a návod na stiahnutie nájdete na priloženom odkaze pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: XDA

5.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+