Android 4.0 Ice Cream Sandwich zavíta v najbližšom čase aj do smartfónu Sony Xperia Active. Informoval o tom oficiálny blog Sony, podľa ktorého by update mal byť už dostupný pre niektoré Xperie Active. Podobne ako v prípade ostatných minuloročných modelov Xperia, aj pri Xperii Active sa postupuje podľa identifikačných čísel SI. Tie nájdete umiestnené v tvare XXXX-XXXX pod batériou zariadenia. Presný zoznam aktualizovaných telefónov podľa SI, sa nachádza na oficiálnom fóre spoločnosti talk.sonymobile.com.
Nová aktualizácia prináša najnovšie funkcie Androidu 4.0 a mala by niesť označenie firmwaru 4.1.B.0.431. Jej dostupnosť skontrolujete priamo v nastaveniach alebo po pripojení telefónu k PC a spustení aplikácie PC Companion.

Ak sa vám už vašu Xperiu podarilo úspešne aktualizovať, môžete sa o skúsenosti z používania novej verzie OS, podeliť aj s ostatnými v diskusii.
MojAndroid.sk TIP
Zdroj: gsmarena

super!!! akurát mi to aktualizuje Xperia neo (MT15i)
Ja lutujem ze som si to aktualizovaval na ICS :((((((( najhorsia volba ,zlaty Gingerbeard 2.3.4
Xperia mini pro
Aj ja mám ten istý pocit Xperia Arc S
Tak sa vrat na tovarenske nastavenie 2.3.4, v com je problem?
ze aj ked das do tovarenskych nastaveni, android 4 ti uz ostane. Pokial viem oficialne sa to uz neda naspat downdatnut…
da sa to iba neoficialne…
prešiel som z 2.3.4 na 4.0.4 absolútna spokojnosť ,akurát som dlho hladal ikonu na hodiny
No mne predtym na 2.3.4 natacalo video uplne krasne plynulo a teraz mi seka tak nie je plynule…. ako keby sa po upgrade stal z mojho telefonu nejaka cinska napodobenina …. tiez Wifi nie je to co byvala a prehrieva sa mi viac
No mne predtym na 2.3.4 natacalo video uplne krasne plynulo a teraz mi seka tak nie je plynule…. ako keby sa po upgrade stal z mojho telefonu nejaka cinska napodobenina …. tiez Wifi nie je to co byvala a prehrieva sa mi viac
android 4.0 je pecka ale treba pocitat z tym ze niektore programy mozu z tym systemom mat problem a jedine co treba je cakat na aktualizaciu ,…..nieje co lutovat skor ci neskor bude hotfix :)
Urobil som Upgrade Xperia Active este predvcerom. Bal som sa, ze je to chyba, ale urobil som dobre. System je stabilny, rychlost prace je rovnaka ako v Gingerbread (dokonca mam pocit, ze ICS je rychlejsie), prostredie je krajsie, neprehrieva sa (v jednej diskusii to totiz niekto s Active spominal). Celkovo sa lepsie ovlada, je proste intuitivnejsi. Obaval som sa spravy vyrovnavacej pamate. ICS ma lepsiu spravu vyrovnavacej pamate. Kym v Gingerbread som sa dostal maximalne na 183 MB volnej vyrovnavacej pamate, tak v ICS sa pohybujem v rozmedzi 205 – 220 MB volnej pamate. To je uplne super. Ani system nezabera z vnutornej pamate viac, nez s Gingerbread.
Telefon sice vobec nepouzivam na hranie hier, ale len tak pre volnu chvilu som si stiahol „Virtual Table Tennis 3D“. Je to jednoduchsia 3D hra, ale na to, o aky sport ide sa asi ani graficky lepsie neda spravit. Ale, kym v Gingerbread isla hra ako po masle, tak v ICS obcas seka. Nemyslim si, ze je to chyba ICS. Neviem, co by mohlo posobit na mobil tak, ze vsetky parametre su lepsie, ale hru seka. Skor si myslim, ze hra nie je vyladena pre ICS.
Za super vyhodu beriem jednoduche vypinanie aplikacii, ktore ostali na pozadi.
Mozno je system stabilny preto, ze som najprv cely telefon resetoval do tovarenskych nastaveni aj so zmazanim vsetkeho, co na nom boloa potom som spravil cistu instalaciu cez Sony Update Center.
Urobil som Upgrade Xperia Active este predvcerom. Bal som sa, ze je to chyba, ale urobil som dobre. System je stabilny, rychlost prace je rovnaka ako v Gingerbread (dokonca mam pocit, ze ICS je rychlejsie), prostredie je krajsie, neprehrieva sa (v jednej diskusii to totiz niekto s Active spominal). Celkovo sa lepsie ovlada, je proste intuitivnejsi. Obaval som sa spravy vyrovnavacej pamate. ICS ma lepsiu spravu vyrovnavacej pamate. Kym v Gingerbread som sa dostal maximalne na 183 MB volnej vyrovnavacej pamate, tak v ICS sa pohybujem v rozmedzi 205 – 220 MB volnej pamate. To je uplne super. Ani system nezabera z vnutornej pamate viac, nez s Gingerbread.
Telefon sice vobec nepouzivam na hranie hier, ale len tak pre volnu chvilu som si stiahol „Virtual Table Tennis 3D“. Je to jednoduchsia 3D hra, ale na to, o aky sport ide sa asi ani graficky lepsie neda spravit. Ale, kym v Gingerbread isla hra ako po masle, tak v ICS obcas seka. Nemyslim si, ze je to chyba ICS. Neviem, co by mohlo posobit na mobil tak, ze vsetky parametre su lepsie, ale hru seka. Skor si myslim, ze hra nie je vyladena pre ICS.
Za super vyhodu beriem jednoduche vypinanie aplikacii, ktore ostali na pozadi.
Mozno je system stabilny preto, ze som najprv cely telefon resetoval do tovarenskych nastaveni aj so zmazanim vsetkeho, co na nom boloa potom som spravil cistu instalaciu cez Sony Update Center.
Politika updatov od Sony je ešte horšia ako bola predtým s SE. Stále čakám kým sa ku mne dostane update pre SE live with walkman… už ma to prestáva baviť.
Skusal si to overit cez PC companion? Lebo OTA Ti to update ani neoznami. Musis sa pripojit na pocitac a tak overovat dostupnost update.
Politika updatov od Sony je exkluzivna. Staci porovnat s konkurenciou. Ja som si kedysi kupil vlajkovu lod od Samsungu (Galaxy S) a keby mi neodisla zakladna doska, tak mam dodnes Android 2.1. Oni mi tam s novou doskou nahodili 2.3.3 a viac sa nestarali. Stale neponuklo ziaden dalsi update. A to bola povodne ich vlajkova lod z ktorej okrem ineho vychadzal zakladny Googlacky model (Nexus S), ktory ma vzdy ako prvy najnovsiu verziu Androidu. O updatoch na LG, ci Motorolu ani nehovorim. Tam prakticky popredajna podpora neexistuje. Ak by aj Sony fungovalo takto, tak pri ziadnom z tych modelov by ani neuvazovali o update. Ale ako vidis, oni uvazuju a aj urobia update. A ja som rad, ze radsej neskor, nez priskoro a nevyladene. Mam na svojej Xperia Active ICS od prveho dna oficialneho update a musim povedat, ze telefon bezi o triedu lepsie. Ani predtymn nebezal zle a nevidel som chyby. Teraz bezi rychlejsie, je krajsie prostredie, lepsie pracuje s pamatou, proste mam z neho lepsi pocit. Urcite odporucam.
Samozrejme, skúšam len cez PC companion… ICS cez OTA nestiahne. Môj SI sa nenáchdza ani v zozname mobilov pre ktorý bol update uvoľnený a to sú tomu 3 týždne… takže fakt neviem čo si mám o nich myslieť.
zdravym chcem sa spytat nikto nema problem s pamäťou se actve, najnovší ics… mam vyse 50mb volne, o pamäťovej karte ani nehovorím a predsa mi niekedy pri inštalácii app alebo aktualizacii hlasi nedostatok pamäťi…