MojAndroid

Trhu so smart hodinkami už dlhodobo dominujú Apple Watch a ostatné značky za nimi so svojimi modelmi s veľkým odstupom zaostávajú. Spoločnosť Google im pre tento typ elektroniky už roky poskytuje systém Wear OS, ale veľké spoločnosti často uprednostňujú vlastné riešenia. Samsung využíva Tizen OS, Huawei má LiteOS a Xiaomi svoj systém Amazfit OS. Posledná menovaná spoločnosť Xiaomi by ale podľa serveru XDA-developers mala v blízkej dobe vydať smart hodinky s Wear OS.

Wear Os 2.28

Hodinky by mali niesť meno Xiaomi Mi Watch

Spoločnosť Google nedávno vydala verziu 2.28 svojej aplikácie Wear OS. V jej kóde sa podarilo odhaliť zmienku o partnerskej aplikácii Mi Wear. Xiaomi pritom na prepojenie so svojimi smart náramkami a hodinkami využíva aplikáciu Mi Fit. Neskôr sa v kóde podarilo nájsť aj zmienku o Mi Watch, čo by mohli byť prvé smart hodinky od Xiaomi so systémom Wear OS. Ich predstavenia by sme sa mohli dočkať už v blízkej dobe.

Spolupráca prospešná pre obidve strany

Čínska spoločnosť by sa tak pridala k značkám ako sú Fossil, Mobvoi, Motorola, LG alebo Sony, ktoré systém Googlu využívajú. Systém Wear Os v Xiaomi hodinkách by bol prospešný pre obidve strany. Čínska spoločnosť by tým získala prístup k množstvu aplikácií tretích strán a americkému internetovému gigantovi by sa značne zvýšil podiel medzi operačnými systémami pre smart hodinky.

Náš tip
Xiaomi Mi 9 Pro 5G: Rýchlik s 5G a 30 W bezdrôtovým nabíjaním
27.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+