MojAndroid

Konektivita – nechýba ani LTE

Xiaomi Redmi 3 je napriek svojej nízkej cenovke veľmi dobre vybavený smartfón aj po stránke konektivity. Nenájdeme tu síce NFC, no ostatné štandardné možnosti pripojenia nechýbajú a nájdeme tu ešte aj niečo navyše. K internetovým sieťam sa pripojíte pomocou Wi-Fi 802.11 b/g/n a mobilné pripojenie zabezpečí EDGE, GPRS, HSPA a dokonca aj LTE. Veľmi nás potešil aj vstavaný infračervený vysielač v hornej časti zariadenia, vďaka ktorému je možné ovládať spotrebiče a zariadenia v domácnosti. K dispozícii sú aj dva sloty na SIM kartu, z toho jeden na primárnu microSIM a druhý na nanoSIM, ktorý slúži zároveň aj ako slot na microSD kartu. Môžete si teda vybrať, či chcete používať samostatnú SIM kartu, dve SIM karty alebo jednu SIM kartu a jednu pamäťovú kartu. Tým najnáročnejším používateľom možno bude prekážať, že tu nenájdu tri samostatné sloty, no my chválime aspoň takúto škálu možností, ktorá nie je v najdostupnejšej kategórii zariadení samozrejmosťou.

Xiaomi_Redmi_3_recenzia-6

Redmi 3 nie je po stránke konektivity zaujímavý iba na papieri, ale aj v praxi. Veľmi príjemne nás prekvapila kvalita telefonátov, ktoré boli skutočne veľmi jasné a čisté, dokonca je na tom telefón lepšie, ako množstvo drahších konkurentov. To isté sa týka aj stability a intenzity pripojenia – nikde sme nespozorovali horšie alebo nestabilnejšie pripojenie ako v prípade ostatných telefónov, ktoré sme v poslednej dobe testovali. Xiaomi jednoducho nerobilo kompromisy tam, kde sa robiť nemajú. Ak vám nechýba NFC, tento telefón vám ponúkne skutočne všetko, čo by ste od neho mohli očakávať a dokonca aj niečo navyše.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

4.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+