MojAndroid

Batérie v dnešných mobilných zariadeniach nie vždy vydržia podľa naších predstáv. A nie je výnimkou, že umierajú práve v situáciách, kedy by sme to najmenej potrebovali. Alternatívnym riešením tohto problému je externá batéria, ktorá podľa kapacity môže zabezpečiť energiu na niekoľko ďalších nabití. Problémom značkových batérii je ich cena, ktorá sa môže pohybovať na úrovni desiatok eur, niekedy sa ich cena vyšplhá až nad cenovku 100€. Cena však nemá byť problémom pri zariadení Xiaomi, ktoré svoje externé batérie s kapacitou 5200 a 10 400 mAh podľa Phoneareny predáva v Číne za 8 a 11 amerických dolárov.

xiaomi_5

Maximálna kapacita 10 400 mAh postačí napríklad na viac ako 4-krát nabitie iPhonu 5s a 1,5-krát doplna nabije aj tablet iPad mini. Smartfón s batériou o kapacite 3050 mAh dokáže nabiť 2,5-krát. Externá nabíjačka od Xiaomi sa okrem vysokej kapacity môže ale pochváliť aj perfektne spracovaným dizajnom a konštrukčným spracovaním vo vyhotovení z hliníka. Samozrejmosťou je aj pokročilá ochrana napríklad aj proti prehriatiu, skratu, vybitiu či prebitiu. Power Bank od Xiaomi bude k dispozícii v niekoľkých farebných prevedeniach. Pri objednávaní však pamätajte aj na ďalšie poplatky spojené s posielaním na Slovensko.  

Doplnené: Naši čitatelia nás upozornili na to, že cenovka batérií je v zahraničných e-shopoch vyššia. Najlacnejšie sa dá zohnať na ibuygou, kde sa predáva za 17,75€.

4 5 3-2 2

Xiaomi_6 xiaomi_5 Xiaomi_3 xiaomi

 

22.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+