MojAndroid

Výrobcovia sa stále snažia vymýšľať nové technológie, aby dokázali ponúknuť čistý dizajn smartfónov. Základom sú čo najmenšie rámiky a ideálne bez výrezu v displeji. Niektorí prešli na “diery” v displejoch, iní na vysúvacie selfie fotoaparáty.

Rôzne možnosti ukrytia selfie fotoaparátu

V prípade Xiaomi sme mali možnosť vidieť napríklad model Mi Mix 3 s vysúvacou celou zadnou časťou zariadenia, ktorá ukrývala selfie fotoaparát. Potom tu bol Xiaomi Mi 9T s vysúvacím selfie fotoaparátom. Čínsky výrobca teraz prišiel s novým patentom, ktorý ukryje selfie fotoaparát priamo pod displej. Informuje o tom portál Tigermobiles. Nebude to síce prvý smartfón s takýmto riešením, no v tomto prípade ide o duálnu selfie kameru. A to na trhu ešte nemáme.

Xiaomi dual selfie pod displejom

Na náčrtoch sa nachádza nešpecifikovaný Xiaomi smartfón s dvomi fotoaparátmi pod displejom. Neobsahuje žiadny výrez a rámiky sú príjemne tenké. Je viac než pravdepodobné, že finálny produkt nebude vyzerať práve takto. Najdôležitejšou informáciou je, že dva selfie fotoaparáty sa ukryli priamo pod displej. Otázne je, aká bude kvalita fotografií a tiež kedy bude takéto zariadenie od Xiaomi reálne predstavené.

Náš tip
Nechať si Xiaomi Mi Mix 3 alebo kúpiť Mi 9T Pro? | Android fórum
23.10.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+