MojAndroid

Po smartfóne Redmi Note 10 Pro sa nová nadstavba MIUI 13 rozširuje aj na ďalšie zariadenia čínskej spoločnosti Xiaomi. Tentoraz je to podľa portálu XiaomiAdictos Android tablet Xiaomi Pad 5.

Aktualizácia je dostupná pre globálnu verziu tabletu Xiaomi Pad 5

Tablet Xiaomi Pad 5 je na trhu od minulého leta, takže jeho včasná aktualizácia na novú verziu nadstavby neprekvapí. MIUI 13 začína dostávať v rámci aktualizácie s číselným označením V13.0.1.0.RKXMIXM.  Skratka „MI“ v označení znamená, že ide o globálnu ROM. Tablety s európskou ROM budú musieť na aktualizáciu ešte chvíľu čakať, aj keď pravdepodobne nie dlho.

Xiaomi Pad 5 displej
Xiaomi Pad 5 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Aktualizácia zaberá celkovo 2,6 GB a dá sa stiahnuť aj manuálne z tohto odkazu. Odporúčame však radšej počkať na oficiálnu aktualizáciu formou OTA, ktorej dostupnosť by vám mal systém oznámiť automaticky. Ak sa tak stane, tak sa pred jej inštaláciou ubezpečte, že máte batériu tabletu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity.

MIUI 13 sa dočkajú aj ďalšie zariadenia

Okrem Redmi Note 10 Pro a Xiaomi Pad 5 sa očakáva, že nadstavba MIUI 13 sa počas tohto prvého štvrťroka dostane na širokú škálu ďalších zariadení. Podľa oficiálneho plánu aktualizácií spoločnosti Xiaomi budú aktualizované nasledujúce modely:

  • Xiaomi Mi 11, Mi 11 Ultra, Mi 11i, Mi 11X, Mi 11X Pro, Mi 11 Lite 5G, Mi 11 Lite 4G, Xiaomi 11 Lite NE
  • Xiaomi 11T, Xiaomi 11T Pro
  • Redmi 10, Redmi 10 Prime, Redmi Note 10, Redmi Note 10 Pro, Redmi Note 10 Pro Max, Redmi Note 10 JE
  • Redmi Note 8 (2021)

Očakáva sa tiež, že nadstavba v tomto štvrťroku dorazí aj na smartfóny  POCO X3 NFC, POCO X3 Pro a sériu Redmi Note 9.

Náš tip
Nadstavba MIUI ponúka možnosť konvertovania fotografií do PDF. Ako na to?
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
7.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+