MojAndroid

Razer Phone prišiel v priebehu minulého roka ako smartfón, ktorý by si mali obľúbiť najmä priaznivci herného zážitku. O čosi podobné sa teraz pravdepodobne snaží čínska spoločnosť Xiaomi. Poznáme niektoré uniknuté špecifikácie a tiež AnTuTu skóre tohto nadupaného smartfónu.

Náš tip
Razer Phone príde prvý s podporou HDR a Dolby Digital 5.1 pre Netflix

Xiaomi a herný smartfón?

Zariadenie sa objavilo v rámci testov AnTuTu pod kódovým označením “Blackshark.” Výsledné skóre výkonnostných testov pritom činí 270 680 bodov, čo je o asi 100 000 viac, ako ponúkne spomínaný Razer Phone. Je však rok 2018 a tak je smartfón výkonnostne pochopiteľne ďalej. O pár tisíc bodov však predbehol aj skóre pripravovaného modelu Samsung Galaxy S9, ktorého testy takisto unikli na internet.

V rámci výbavy smartfónu by sme sa mali tešiť len na to najlepšie. Nebude chýbať procesor Qualcomm Snapdragon 845, 8 GB RAM, 32 GB interné úložisko a tiež systém vo verzii Android 8.0 Oreo. Poteší tiež displej, ktorý ponúkne podľa predpokladov trendový pomer strán 18:9 a rozlíšenie 2160 x 1080 pixelov. Presné rozmery uhlopriečky displeja však zatiaľ nepoznáme. Vzhľadom na najnovšie modely Xiaomi je však možné predpokladať panel s uhlopriečkou 5,99″.

Náš tip
Project Linda premení váš Razer Phone na notebook! | CES 2018
Najnovšie smartfóny Xiaomi ponúkajú práve 5,99″ panel s pomerom strán 18:9.

Na realite týchto únikov pridáva aj fakt, že Xiaomi uviedlo svoju novú dcérsku spoločnosť zameranú na mobilný herný zážitok. Táto spoločnosť nesie práve názov Black Shark a tak podobnosť v názvosloví pravdepodobne nie je náhodou. Chceli by ste vidieť herný smartfón aj z dielne Xiaomi? Zvažovali by ste kúpu takého smartfónu? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

22.2.2018
Zdroj: phonearena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+