MojAndroid

Výstava CES 2018 často krát prináša aj víziu výrobcov smartfónov do budúcna. Spoločnosť Razer predstavila svoju víziu, ako si predstavuje voliteľné príslušenstvo k svojmu zariadeniu Razer Phone. Project Linda, ako Razer toto príslušenstvo nazýva, zmení váš Razer Phone na notebook s Android aplikáciami. Podobnú predstavu dokovacej stanice, ktorá ponúkne širšie možnosti už v minulosti priniesli aj výrobcovia ako Samsung, Huawei či Microsoft.

Náš tip
Razer Phone oficiálny. Zaujme displejom a veľkou batériou

Project Linda

Príslušenstvo je pochopiteľne ešte v štádiu predprodukčnej vzorky a nie je jasné, či sa s určitosťou dostane do predaja. Napriek tomu príslušenstvo, ktoré prichádza v podobe dokovacej stanice sa podobá na notebook. Je napájaná prostredníctvom smartfónu a ponúkne Android aplikácie vo verzii pre tablet.

Na prvý pohľad vyzerá Projekt Linda ako obyčajný 13″ laptop. Po otvorení vás privíta obrazovka s Full HD rozlíšením a klávesnica s podsvietením vo viacerých farbách ako je už pri Razer produktoch zvykom. Dokovacia stanica ponúkne konektor USB-C pre nabíjanie, 3,5 mm audio konektor (ktorý na samotnom smartfóne chýba) a jeden plnohodnotný USB-A port. Nechýba batéria s kapacitou 53 Wh, ktorá nabije Razer Phone hneď tri krát.

Náš tip
Razer Phone prináša od výroby predinštalovaný Nova Launcher Prime!

Zaujímavosťou je priestor, kde obvykle na notebooku vidíme trackpad. V tomto prípade je tu miesto práve pre “vloženie” smartfónu Razer Phone. Po vložení smartfónu je potrebné stlačiť príslušné tlačidlo a do zariadenia sa zasunie motorizovaný USB-C konektor. Následne sa obrazovka zariadenia zmení na dotykový trackpad. Smartfón sa môže nabíjať, zvukovú stránku celého zariadenia vyplnia stereo reproduktory zo smartfónu a k dispozícii je tiež výrez pre čítačku odtlačkov prstov pre zabezpečenie zariadenia.

Náš tip
Razer tvrdí, že absencia 3,5 mm jacku prináša väčšiu batériu a lepší zvukový výstup

Za posledné roky sme videli naozaj viacero nádejných konceptov, ktoré by premenili smartfón na akýsi kancelársky notebook, nie všetky sa však stretli s obľubou aj u koncového zákazníka. Koncept z dielne spoločnosti Razer je však naozaj odvážny a my sme zvedaví, kedy a či sa dostane do sériovej výroby.

Zdroj: theverge

11.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+