MojAndroid

Výrobcovia smartfónov sa predbiehajú vo viacerých parametroch. V poslednom čase sa obľúbenou kategóriou stala aktuálnosť operačného systému Android a samozrejme aj nadstavby, ktorá je na ňom postavená. V dnešnej dobe platí, že každý výrobca ponúka svoje vlastné riešenie, vlastnú úpravu Androidu.

Nahradí systém MIOS nadstavbu MIUI?

Xiaomi s nadstavbou MIUI nie je výnimkou. Momentálne výrobca pracuje na aktualizáciách svojich modelov na verziu MIUI 14. Avšak portál Gizchina informoval o tom, že tiež pracuje na úplne novom systéme s názvom MIOS. Ten by mohol nahradiť existujúcu a mimoriadne populárnu nadstavbu.

Mohlo by vás zaujímať:

Túto informáciu potvrdzuje uniknutá snímka obrazovky z nastavení a sekcie “o telefóne,” na ktorej je vidieť nové logo nového systému a aj jeho názov. Zatiaľ v alpha verzii, takže v ranom štádiu vývoja.

xiaomi mios
Zdroj: Gizchina

Rôzne dohady o novej nadstavbe tu už boli aj niekoľko rokov dozadu, no Xiaomi sa stále drží označenia MIUI. Vyzerá to tak, že veci sa konečne pohli a systém sa premenuje. Teraz hovoriť o nejakých očakávaných novinkách je ešte príliš skoro, o MIOS nevieme okrem názvu prakticky nič. Okrem toho, že je vo vývoji.

Xiaomi 13
Xiaomi 13 | Zdroj: Tomáš Kanálik

MIOS by však nemal byť len nadstavbou Androidu, ale malo by skôr ísť o samostatný operačný systém. Pravdepodobne niečo na spôsob HarmonyOS od Huawei. To znamená, že by do veľkej miery mal byť postavený na operačnom systéme Android. Púšťať sa v dnešnej dobe do úplne nového operačného systému bez používateľskej základne a obchodu so všetkými dôležitými aplikáciami by bol nerozumný krok.

Náš tip
HBO Max značne osekalo ponuku filmov. Ubudlo ich až 120

22.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+