MojAndroid

Je takmer isté, že predstavenia nového Xiaomi Mi5 sa tento rok už nedočkáme. Novinka by mohla byť reálne ukázaná ale už v začiatkoch budúceho roka, a to konkrétne v jeho prvom mesiaci. Bez ohľadu na to kedy to bude, už teraz vieme, že sa máme na čo tešiť. A hoci doteraz sme sa stretli s viacerými správami, ktoré nám prezradili čo to o hardvérovej špecifikácií, stále sme nevedeli ako presne bude vyzerať. To sa však dnešným dňom mení. Na internete sa totižto objavili tlačové fotografie Xiaomi Mi5, ktoré ukazujú novinku z prednej aj zadnej strany.  Na prvý pohľad vieme povedať len toľko, že Xiaomi sa už tradične inšpiroval u svojej konkurencie. Predná strana totižto už na prvý pohľad kopíruje dobre známy Samsung Galaxy S6. Pluskovú verziu smartfónu môžeme vidieť dokonca aj na videu.

Na videu môžete vidieť pluskovú verziu Xiaomi Mi5

Čo sa týka najnovších informácií o hardvérovej špecifikácií, tak tie sa veľmi oproti predchádzajúcim správam nezmenili. Xiaomi Mi5 tak bude nakoniec asi naozaj disponovať 5,2-palcovým QHD alebo Full HD displejom, či najnovším procesorom Snapdragon 820 a 4 GB RAM, spolu so 16 alebo až 64 GB vnútornej pamäte. Samozrejmosťou má byť aj skener odtlačkov prstov, ktorý je umiestnený v prednom hardvérovom HOME tlačidle. V ponuke má byť aj 16 Mpix fotoaparát a predná 8 Mpix kamera, či batéria s kapacitou 3030 mAh. Cenovka by mala byť viac než zaujímavá, a to rovných 309 dolárov.

Zaujímavosťou je, že Xiaomi má podobne ako Apple, predstaviť spolu s klasickým modelom Mi5 aj jeho pluskovú verziu s väčším 5,5 alebo 5,7-palcovým displejom. Špecifikácie by až na niektoré detaily mali byť rovnaké.

Xiaomi-Mi-5-in-Black 5-b 5-c 5-d 5-e

Zdroj: phonearena

28.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+