MojAndroid

Nový výkonný tabletofón Xiaomi Mi Note Pro bol predstavený už pred nejakým časom, no na čínsky trh sa dostáva až v týchto dňoch. Ide o extrémne výkonné zariadenie poháňané moderným procesorom Snadpragon 810. Práve ten by ale mohol byť údajne srdcom problému, ktorým je podľa mnohých majiteľov nového smartfónu prehrievanie.

Viacerí čerství majitelia nového zariadenia sa sťažovali na prehrievanie počas bežného používania, extrémneho prehrievania pri používaní počas nabíjania a dokonca sa objavili aj prípady, keď kvôli prehrievaniu prestal dobre fungovať displej a zaznamenaných už bolo aj niekoľko vyhorených základných dosiek. Aj tento smartfón je poháňaný procesorom Snapdragon 810, ktorý mal údajne spôsobovať prehrievanie aj vo vlajkových lodiach spoločnosti Samsung. Kórejský gigant problém vyriešil vlastným čipom, no ostatní výrobcovia to riešili inak. Práve Xiaomi ale hrdo prezentovalo až päť patentov, ktoré mali zabrániť prípadnému prehrievaniu.

xiaomi-mi-note-pro-3

Je teda pravdepodobné, že ani tieto patenty daný problém neodstránili. Na druhej strane je otázne, či za prehrievanie môže skutočne tento čip. Viceprezident pre marketing v spoločnosti Qualcomm totiž jednoznačne poprel všetky tvrdenia týkajúce sa tohto problému a dodal, že na referenčnom zariadení s týmto procesorom k žiadnym podobným problémom nedochádzalo. Je teda naozaj otázne, čo stojí za týmto záhadným problémom. Bežnému užívateľovi však na tom nezáleží a prioritou je najmä odstránenie tohto nedostatku. Uvidíme, či bude možné problém odstrániť na softvérovej úrovni, alebo bude musieť čínska spoločnosť vyriešiť problém úpravou hardvéru.

Zdroj: 52rd.com via PhoneArena

14.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+