MojAndroid

Smart náramky sú v dnešnej dobe veľmi populárne. Je to hlavne z dôvodu ich prijateľnej ceny a funkcií, ktoré poskytujú. Pomocou nich si dokážete jednoducho kontrolovať svoj fitness progres a samozrejme mať prehľad o čase. Portál Android Authority prináša informácie o novinke, ktorú spoločnosť Xiaomi predstaví spolu so smartfónom Xiaomi 13 Ultra18. apríla.

Ide o nový model inteligentného náramku, ktorý ponesie názov Xiaomi Mi Band 8. Očakávať môžeme s najväčšou pravdepodobnosťou aj jeho Pro verziu. Náramok bude podľa informácií dostupný najprv na čínskom trhu a neskôr sa objaví aj na tom globálnom. Prísť by mal aj na Slovensko, ako už býva zvykom. Zaujímavosťou je, že sa budú modely na čínskom trhu od ostatných odlišovať. Pravdepodobne pôjde o podporu NFC a hlasového asistenta. Tie by mali byť dostupné iba na modeloch predávaných na čínskom trhu.

Xiaomi Mi Band 8 | Zdroj: AndroidAuthority.com
Xiaomi Mi Band 8 | Zdroj: AndroidAuthority.com

Čo novinka od spoločnosti Xiaomi prinesie?

Dizajn však oproti predošlému modelu Smart Band 7 neprejde veľkou zmenou. Spoločnosť sa aj teraz rozhodla použiť oválny AMOLED displej. Zmena, na ktorú sa podľa uniknutých obrázkov môžeme tešiť, sa týka práve remienkov. Používatelia sú zvyknutí na jednodielny remienok, ktorý obopne celý displej. To sa však zmení. Xiaomi prichádza s odnímateľným náramkom, ktorý sa bude k samotnému zariadeniu pripínať z každej strany.

Čo sa týka funkcií, tie by mali ostať rovnaké ako na modeli Smart Band 7. Náramok by mal teda merať okysličenie krvi a tiež vás upozorní pri dosiahnutí nízkej hladiny SpO2. Taktiež nesmieme zabudnúť ani na základné funkcie ako je napríklad meranie spánku, stresu alebo tepu. Klasická verzia náramku bude poskytovať aj možnosť pripojenia sa na GPS vášho smartfónu. Pro verzia náramku by však na trh mala prísť už so zabudovaným GPS pripojením.

Náš tip
Android ušetrí miesto v úložisku spôsobom, ktorý iOS využíva už dlhšie
13.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+