MojAndroid

Xiaomi sa usilovne pripravuje na predstavenie nového nekompromisného zabijaka drahých telefónov v tej najvyššej kategórii. Jedná sa o model Xiaomi Mi 9, ktorého vzhľad a parametre sú nám už veľmi dobre známe. Čínsky gigant však ukáže svetu aj variant s priehľadnou zadnou stranou, ktorá vyzerá podľa nášho názoru mysteriózne. V porovnaní s priehľadným Xiaomi Mi 8 sa vzhľad vnútorností na Mi 9 ešte zdokonalil, aj keď sa takmer s istotou jedná len o nálepku pod sklom.

Pripomeňme si vlastnosti klasického Xiaomi Mi 9

K predstaveniu modelu Xiaomi Mi 9 dôjde už v stredu, 20. februára. Xiaomi si predstavenie naplánovalo presne na ten istý dátum, kedy bude predstavený aj nový rad smartfónov Samsung Galaxy S10. Xiaomi Mi 9 bude zrejme podstatne lacnejší, za to však veľmi schopný konkurent. Čo sa týka jeho najdôležitejších špecifikácií, nikto zrejme nebude prekvapený, že vo vnútri sa nachádza procesor Snapdragon 855, ktorý je doplnený o 6 GB RAM a 128 GB interného úložiska.

Sme si takmer istí, že výrobca ponúkne hneď niekoľko pamäťových variácií. O výdrž smartfónu sa stará 3500 mAh akumulátor, ktorý je možné dobiť veľmi rýchlo za pomoci 27W nabíjačky. Ďalej nechýba ani NFC či moderný USB-C port. Ako čerešničku na torte Xiaomi do tohto krásneho telefónu pridalo aj čítačku odtlačkov prstov integrovanú priamo v displeji či trojicu skvelých fotoaparátov, ktoré súdiac podľa najnovších ukážok vytvárajú dychberúce zábery.

Transparent Edition pre pravých “geekov”

Priehľadná verzia pripravovaného smartfónu okrem skutočne vymakanej zadnej strany ponúkne aj enormne veľkú operačnú pamäť. 12 GB RAM možno nenájdete ani vo svojom počítači. Cez zadné sklo môžeme vidieť dokonalo prepracovaný modul pre bezdrôtové nabíjanie či skutočne štýlovo umiestnené ďalšie prvky na samom vrchu. Pozorné oko najviac zaujme nápis “NASA”, ktorý sa tam z neznámeho dôvodu nachádza taktiež. S určitosťou však vieme povedať, že sa jedná o nálepku s 3D efektom, ako tomu bolo pri Xiaomi Mi 8 Transparent Edition.

Aký štýl zadnej strany by ste si vybrali vy?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Ďalšie články k téme “Xiaomi Mi 9”:

Náš tip
Úniky pripravovaného Xiaomi Mi 9 ukazujú telefón do detailov. Nechýbajú špičkové parametre | DOHADY

Náš tip
Pozrite si prvé fotografie z fotoaparátu Xiaomi Mi 9

Náš tip
Xiaomi odhalilo niektoré špecifikácie vlajkového modelu Mi 9

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+