MojAndroid

Čínska spoločnosť Xiaomi sa chystá v stredu 20. februára predstaviť svoju tohtoročnú vlajkovú loď Xiaomi Mi 9. V rovnaký deň konkurenčný Samsung odhalí svetu smartfóny Galaxy S10+, Galaxy S10 a Galaxy S10+. Spoluzakladateľ Xiaomi nevydržal čakanie a možno aj kvôli konkurencii pred pár dňami odhalil svetu podobu vlajkovej lode Mi 9 oficiálnymi reklamnými fotografiami. A vďaka ďalšiemu uniknutému reklamnému materiálu sa nám potvrdzujú niektoré špecifikácie novinky.

Xiaomi Mi 9 by mal podľa prvého reklamného obrázku poháňať procesor Qualcomm Snapdragon 855. To nie je veľmi prekvapivé, pretože sa jedná o čipset väčšiny tohtoročných vlajkových lodí. Grafickým jadrom tohto čipsetu je Adreno 640. Podľa predošlých špekulácií by ho mala doplniť operačná pamäť o veľkosti 6 GB, respektíve 8 GB.

Skener odtlačkov v displeji

Ďalší reklamný obrázok potvrdzuje prítomnosť snímača odtlačkov priamo v displeji smartfónu. V prípade spoločnosti Xiaomi sa nejedná o žiadnu novinku. Túto technológiu mala už prémiová verzia vlajkovej lode s názvom Xiaomi Mi 8 Explorer. Nedávno ale spoločnosť ukázala novú generáciu tohto snímača, ktorá funguje po celej šírke displeja a možno sa jej dočkáme už pri modeli Xiaomi Mi 9. Ďalej sa spoločnosť na reklamnom obrázku chváli spodnou bradou, ktorá by mala mať šírku len 3,6 milimetrov a porovnáva túto hodnotu s ďalšou čínskou konkurenciou.

Posledné reklamné obrázky ukazujú vlastnosti fotoaparátu a selfie kamery Xiaomi Mi 9 vo vizuálnej aj informačnej forme. Fotoaparát novinky by mal mať tri snímače a to konkrétne:

  • primárny 48-megapixelový polpalcový Sony IMX586 senzor so širokouhlou 6P optikou, svetelnosťou f/1.75, veľkosťou pixelov 0.8μm
  • sekundárny 12 telefoto snímač so svetelnosťou f/2.2, 6P optikou, veľkosťou pixelov 1.0μm , 2x optickým zoomom
  • 16-megapixelový 117-stupňový ultraširokouhlý snímač so svetelnosťou f/2.2 , 6P optikou, veľkosťou pixelov 1.0μm a 4-centimetrovým makrom

Schopnosti širokouhlého snímača je možné vidieť na nasledujúcej fotografii.

Selfie kamera by mala mať 20 megapixelov s podporou funkcií umelej inteligencie Xiaomi AI beauty. Viac informácií sa dozvieme už v stredu.

Náš tip
Pozrite si prvé fotografie z fotoaparátu Xiaomi Mi 9
17.2.2019
Zdroj: XDA-developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+