MojAndroid

Budúci týždeň 20. februára nás čaká predstavenie vlajkových smartfónov Samsung Galaxy S10, Galaxy S10+ a Galaxy S10e. V rovnaký deň si ale predstavenie svojej vlajkovej lode naplánoval aj ďalší u nás populárny výrobca. Čínska spoločnosť Xiaomi v reakcii na svojho konkurenta chystá predstavenie tohtoročnej vlajkovej lode Xiaomi Mi 9. Minuloročná generácia Xiaomi Mi 8 si našla obľubu aj na našom trhu. Dôvodom môže byť to, že smartfóny Xiaomi si na rozdiel od Samsungov stále držia rozumné ceny pri dobrých parametroch. Jedným z takých parametrov býva aj fotoaparát. A práve snímky vyfotografované nepredstaveným modelom Xiaomi Mi 9 sa teraz objavili na čínskej sociálnej sieti Weibo.

Celkovo sa jedná o tri fotografie. Prvá a najväčšia fotografia s kvetinami ukazuje, že fotoaparát Xiaomi Mi 9 dokáže vyprodukovať detailný snímok aj s rôzne osvetlenými miestami. Podanie farieb je realistické a fotoaparát si dokázal poradiť aj s tieňmi pod kvetinami. Bohužiaľ, metadáta fotografie nie sú k dispozícii, takže detaily ako ISO alebo ohniskovú vzdialenosť nie je možné určiť. Ďalšie dve fotografie zachycujú trojicu zlatých retrívrov a kraba v akváriu.

Fotoaparát Xiaomi Mi 9 by mal mať trojicu snímačov. Hlavný 48-megapixelový snímač so svetelnosťou f/1.8 a optickou stabilizáciou (OIS), sekundárny 12-megapixelový snímač a TOF snímač pre skenovanie 3D objektov. Viac informácií by sme sa mali dozvedieť už o necelý týždeň.

Náš tip
Úniky pripravovaného Xiaomi Mi 9 ukazujú telefón do detailov. Nechýbajú špičkové parametre | DOHADY
15.2.2019
Zdroj: GSMarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+