MojAndroid

Dlhé roky bol hlavným bezpečnostným riešením pre odomknutie smartfónov snímač odtlačkov prstov pod displejom, ktorý v začiatkoch najviac spopularizovala spoločnosť Apple so svojím Touch ID. Keď smartfón Xiaomi Mi Mix odštartoval éru displejov bez rámčekov, musel byť snímač premiestnený neprakticky na zadnú stranu a v niektorých prípadoch ako Apple iPhone X úplne nahradený odomykaním pomocou tváre. Minulý rok sa ale podarilo snímač odtlačkov umiestniť opäť prednú stranu a umiestniť ho priamo v displeji. Tento typ bezpečnostného riešenia sa čoskoro posunie o čosi ďalej. Čínsky výrobca Xiaomi teraz prezentoval ďalší krok v evolúcii tejto technológie.

Nedostatkom súčasných snímačov odtlačkov prstov v displeji je malá veľkosť plochy snímača, ktorou reagujú na prst. Väčšinou táto plocha nie je oveľa väčšia ako samotný odtlačok prsta. Spoluzakladateľ Xiaomi Lin Bin teraz na videu prezentoval prototyp snímača odtlačkov v displeji, ktorý sníma odtlačky na ploche 50 x 25 milimetrov. To je 5x viac ako je snímacia plocha súčasných riešení (UD) a až 15x viac ako je snímacia plocha u klasických snímačov odtlačkov na zadnej strane smartfónov. Novú technológiu uvidíme pravdepodobne v tohtoročnej vlajkovej lodi Xiaomi Mi 9.

Náš tip
Xiaomi prehlasuje, že začalo pracovať na vývoji MIUI 11
16.1.2019
Zdroj: GSMarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+