MojAndroid

Občas sa stane, že aktualizácie systému prinesú niekoľko vylepšení, no zároveň aj niekoľko nových chýb. Jednotlivý výrobcovia to v tomto smere nemajú jednoduché, keďže takýmto chybám sa jednoducho nedá úplne vyhnúť. Najnovšie narobila aktualizácia systému vrásky na čele predstaviteľom spoločnosti Xiaomi, ako aj jej niektorým zákazníkom.

Ohrozené sú smartfóny z európskej distribúcie

Konkrétne ide o zákazníkov, ktorí sú vlastníkmi smartfónu Xiaomi Mi 9 SE. Odľahčená verzia vlajkovej lode čínskeho giganta je pomerne obľúbená a predáva sa viac ako dobre. Môže za to solídna hardvérová výbava, vábivý dizajn a atraktívna cenovka. Nemalou mierou sa však na úspechu tohto zariadenia podieľa aj jeho systém. MIUI je totiž skvelo odladený, obsahuje množstvo bonusových funkcií a pýši sa aj pravidelnými aktualizáciami. Tú poslednú si ale Xiaomi mohlo nechať radšej pre seba. Podľa viacerých správ z fóra Mi Community, môže posledný update tento telefón znefunkčniť.

Ide o update na MIUI 10.3.1 EEA, pričom posledné tri písmená značia, že ide o aktualizáciu určenú pre európsky trh. Ohrozené sú teda všetky tie zariadenia, ktoré sú predávané prostredníctvom oficiálnej európskej distribúcie. Zatiaľ nie je známe, čo konkrétne daný problém spôsobuje. Zdá sa však, že sú ohrozené najmä zariadenia vyrobené v marci a apríli tohto roka. Samotná spoločnosť sa doposiaľ k ničomu oficiálne nevyjadrila a nie je teda známy ani spôsob, ako poškodený systém opraviť. Tí technicky zdatnejší však môžu na vlastné riziko vykonať downgrade systému cez fastboot.

Toto je návod, ako by sa to malo dať opraviť (na vlastné riziko):
———————————————————-

  1. Stiahnuť Minimal ADB and Fastboot Tool
  2. Nainštalovať a spustiť
  3. Nabootovať telefón do Fastboot módu (Tlačidlo hlasitosti nadol + zapínacie tlačidlo)
  4. Pripojiť k PC
  5. Spustiť command “fastboot devices”
  6. Spustiť command “fastboot continue”
  7. Hotovo

Za tento návod ďakujeme nášmu čitateľovi Jozefovi.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
27.6.2019
Zdroj: GSMArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+