MojAndroid

Čínska spoločnosť Xiaomi je najrýchlejšie rastúcou firmou v mobilnom priemysle. Zatiaľ čo pred pár rokmi išlo iba o lokálny start-up, dnes Xiaomi valcuje v predajnosti aj také firmy, ako Huawei, HTC či Lenovo. Aspoň na domácom trhu. Svoje silné postavenie Xiaomi potvrdilo aj na trhu s inteligentným príslušenstvom. Tam sa stalo ani nie po roku svetovou dvojkou s 2,8 miliónom predaných zariadení. Išlo samozrejme o inteligentné náramky MiBand.

wearable-market-share-q1-2015-idc

Náš tip
TÉMA | Xiaomi: Prečo straší čínsky startup technologických velikánov?

Tie sa vo svete predávajú za (smiešnych) 15 dolárov, za ktoré získate pomerne kvalitného pomocníka pri vašich fitness aktivitách, ktorý vás navyše upozorní aj na prichádzajúci hovor. Jedinou spoločnosťou, ktorá za posledný rok predala viac inteligentného príslušenstva, je Fitbit, ktorý je ale v tomto segmente legendou. Je však len otázkou času, kedy Xiaomi pokorí aj tohto súpera. Priznajte sa, koľkí z vás vlastnia fitness náramok tejto čínskej spoločnosti?

Zdroj: Enadget

4.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+