MojAndroid

Čínska spoločnosť Xiaomi má vybudované silné meno hlavne v domovskej krajine. Podľa zdrojov aplikácie AnTuTu Benchmark je ich najnovšie zariadenie Xiaomi Mi 2S najpopulárnejším smartfónom medzi čínskymi používateľmi, čo naznačuje počet výkonnostných testov. V nich však Xiaomi Mi 2S nie je jednotkou, predbehol ho Samsung s modelom Galaxy S4, ktorý obsahuje 8-jadrový procesor Exynos 5 Octa. O druhú priečku sa dokonca Xiaomi Mi 2S delí so 4-jadrovou verziou Samsungu Galaxy S4.

xiaomi-mi-2s

V prvej polovici roka 2013 bolo v Číne predaných najviac smartfónov Xiaomi Mi 2S. Spoločnosť na domácom trhu predala až 7,19 milióna kusov svojho výkonného modelu. Rebríček predajnosti pokračuje vlajkovou loďou spoločnosti Samsung – Galaxy S4, ktorá je však až o $323 drahšia ($600 oproti $277 za Xiaomi Mi 2S). Práve cena je podľa viacerých zdrojov úspechom spoločnosti Xiaomi na domácom trhu. Za úspechom však môže stáť aj fakt, že spoločnosť vyrobí len toľko smartfónov, koľko sa predá, čím zamedzuje zbytočné míňanie svojich zdrojov a skladovanie väčšieho množstva zariadení. Podľa slov Xiaomi CEO Lei Juna má však obmedzený počet vyrobených zariadení aj svoje nevýhody – napríklad dlhšiu dodaciu lehotu 3-4 týždne či nedostupnosť zariadenia na svetových trhoch.

Náš tip
Xiaomi je v Číne populárnejší ako Apple

Na severe Ázie patrí medzi najobľúbenejšie zariadenia Samsung Galaxy Note II, ktorý má najviac priaznivcov v Hong Kongu a na Taiwane. Voľbou japonských používateľov je zas Sony Xperia Z. Vyzerá to teda tak, že používatelia preferujú zariadenia vyrobené na domácej pôde, čo ekonomike krajiny rozhodne iba prospieva. V konečnom dôsledku však ide o top modely svetoznámych značiek a niet divu, že ich ľudia obľubujú.

Zdroj: TechCrunch

12.8.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+