MojAndroid

Ani nie niekoľko dní po predstavení hodiniek spoločnosti Apple sa objavujú správy o tom, že podobné nositeľné zariadenie pripravuje aj Xiaomi. Čínsky Apple, ako túto spoločnosť podaktorí nazývajú, by tak využila vlnu záujmu, ktorú vyvolali hodinky Watch od cupertínského výrobcu. To, že Apple má skutočne vplyv na záujem spotrebiteľov dokazuje aj to, že po uvedení finálnej podoby a cien hodiniek, stúpla predajnosť aj nových smartwatch Pebble, a to z 6000 dolárov za hodinu na rovných 10-tisíc.

Hodinky od Xiaomi by podľa správ mali mať okrúhly ciferník a ponúknuť identifikáciu pomocou merania pulzných vĺn krvného obehu. Implementovanie takejto funkcie by však vyžadovalo nemalé úsilie, nehovoriac o tom, že by pravdepodobne vo veľkej miere vybíjalo už tak slabú batériu, ktorá v hodinkách vo väčšine prípadov vydrží jeden, maximálne niekoľko dní. Na druhej strane by to malo výhodu v podobe bezpečnej identifikácie používateľa.

Xiaomi má hodinky vyrobiť z kovu s povrchovou úpravou podobnou HTC One M9. A samozrejme, nemôžeme zabudnúť ani na cenu, ktorá ma byť tradične výhodnejšia ako u konkurencie. Oficiálne informácie o nových zariadeniach však Xiaomi zatiaľ neuvádza, a tak si na ne pravdepodobne musíme ešte počkať.

Zdroj: phonearena

16.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+