MojAndroid

Predsavzatie Samsungu sprístupniť do konca tohto roka najnovšie funkcie pokročilej umelej inteligencie sa postupne napĺňa. Pôvodne mali byť novinky exkluzívne dostupné pre trojicu top modelov Galaxy S24, ktoré Galaxy AI priniesli ako prvé, pol roka. Neskôr sa výrobca rozhodol zahrnúť medzi podporované zariadenia aj Samsung Galaxy S23, S23+, S23 Ultra, S23 FE, Z Flip5, Z Fold5 a tablety Galaxy Tab S9, S9+ a S9 Ultra.Séria Samsung Galaxy S24: Slovenská cena a parametre všetkých modelov

Mohlo by vás zaujímať:

One UI 6.1 pre Galaxy Z Fold4
One UI 6.1 pre Galaxy Z Fold4

Najnovšia verzia prostredia One UI 6.1 sľúbená na množstvo starších zariadení

O niečo neskôr vyšla výborná správa, ktorá oznamovala plánovanú dostupnosť aktualizácie prostredia One UI 6.1 s funkciami Galaxy AI pre Samsung Galaxy Z Fold4 a Flip4, aj pre ďalšie modely ešte starších smartfónov a tabletov. Postupne sa update uvoľní pre rad Galaxy S21 a skladačky Galaxy Z Flip3 a Galaxy Z Fold3.

One UI 6.1 pre Galaxy Z Fold4
One UI 6.1 pre Galaxy Z Fold4

V priebehu víkendu sa oznámenie od možnosti inštalácie One UI 6.1 objavilo v notifikačných lištách majiteľov spomínaných skladacích smartfónov Galaxy Z Flod4 a Galaxy Z Flip4. Celkový objem inštalačného balíčka je približne 3 GB, a tak na jeho stiahnutie odporúčame použiť stabilné Wi-Fi pripojenie.

Smartfóny získali väčšinu funkcií Galaxy AI:

  • Circle to Search with Google – pokročilé vyhľadávanie na Googli s presnými výsledkami. Pritom stačí čokoľvek na displeji zakrúžkovať, prípadne kliknúť na obrázok.
  • Asistent pre písanie – nástroj umožňujúci vyladiť štylistiku písaných správ tak, aby zodpovedala účelu a kontextu, či už ide o zdvorilý odkaz kolegovi z práce alebo krátky, ale úderný status na sociálnych médiách.
  • Tlmočník – preklad konverzácie v reálnom čase v prehľadnom rozdelenom okne – obaja účastníci hovoru si môžu stáť či sedieť tvárou v tvár a čítať si na displeji, čo ten druhý hovorí.
  • Simultánny preklad – obojsmerný hlasový aj textový prekladač telefónnych hovorov v reálnom čase. Výrazne uľahčuje napríklad rezervácie najrôznejších služieb na cestách alebo hovory s ľuďmi, ktorých rodný jazyk používateľ neovláda.
  • Asistent pre poznámky – tento nástroj vytvára automatické zhrnutia textu do vopred pripravených šablón, prípadne titulnej stránky najrôznejších projektov. Tým zvyšuje každodennú produktivitu.
  • Asistent pre prepisy – pomocou umelej inteligencie a technológie Speech-to-Text prepisuje, zhŕňa a prípadne aj prekladá hlasové záznamy.
  • Webový asistent – vďaka tejto funkcii si používatelia môžu udržovať prehľad, čo sa aktuálne deje okolo nich aj vo svete, pretože umelá inteligencia prehľadne zhŕňa hlavné správy či obsah vybraných webových stránok.
  • Generatívne úpravy – ešte väčšia tvorivá sloboda pri úprave fotografií. Funkcia umožňuje meniť veľkosť či polohu objektov v kompozícii, prípadne ich úplne odstrániť.
  • Návrh úprav – osobný inteligentný poradca pri úprave fotografií, posudzuje každú snímku zvlášť a navrhuje úpravy na mieru.
Samsung Galaxy Z Fold4
Zdroj: Miroslav Schwamberg

Ak vlastníte niektorý z modelov spomínaných smartfónov so skladacím displejom a oznámenie o novej verzii softvéru vám ešte neprišlo, dostupnosť si viete skontrolovať cez Nastavenia -> Aktualizácia softvéru -> Stiahnuť a nainštalovať.

Náš tip
Na svete je nový kráľ fotomobilov. Príde aj na Slovensko?

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+