MojAndroid

Bezdrôtové nabíjanie je naozaj praktickou inováciou vo svete mobilných zariadení, no stále má obrovské nedostatky a nevýhody. Môžeme hovoriť o prehrievaní, nekompatibilite, či o nutnosti nepoužívania kovového zadného krytu, no za najväčší nedostatok rozhodne považujeme slabé rozšírenie tejto funkcie. To ale chce zmeniť spoločnosť WiTricity. Tá hovorí o novej technológii bezdrôtového nabíjania, ktorá by bola jednotná pre smartfóny, inteligentné hodinky, aj počítače. Svoju ideu prezentovala aj na aktuálne prebiehajúcej konferencii CES 2017 v americkom Las Vegas.

witricity-ako-funguje

Technológia spoločnosti WiTricity nesie označenie WT8800 a kombinuje v sebe analógové, bezpečnostné a riadiace súčiastky v jednom module, ktorý sa bude dať použiť vo viacerých typoch zariadení. Spoločnosť hovorí o možnosti variabilného výkonu nabíjania, a to od niekoľkých wattov až po 100W pri notebookoch či náročnejších elektrospotrebičoch.

Vytvorenie komponentov bezdrôtového nabíjania, ktoré podporujú viaceré produkty, ako aj nový ekosystém nabíjania, je pre WiTricity dôležitou úlohou a poslaním. Umožňuje nám to rýchlo si adoptovať a podporiť rozvoj nových technológií, čo je pri trhu, ktorý by v roku 2020 mohol ponúkať viac ako 1 miliardu bezdrôtovo nabíjaných zariadení, naozaj dôležité.

WiTricity je členom skupiny AirFuel Alliance, ktorá sa snaží aj o vytvorenie nových čipov, ktoré budú plne kompatibilné s ich bezdrôtovým štandardom nabíjania. Ten by mal ponúknuť nabíjanie z väčšej vzdialenosti, ako aj možnosť nabíjania cez rôzne typy materiálov. Takýto čip by sa mal dať potom integrovať napríklad do inteligentných hodiniek, či smartfónov.

Zdroj: AndroidAuthority, WiTricity

6.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+